Мантри - Страница 7 - Форум
Път към себе си
[ НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ ДА ЧЕТАТ ПЪРВО ТУК · Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 7 из 7«12567
Форум » Медитации, мантри, мандали » Мантри » Мантри
Мантри
cvetomira57Дата: Понеделник, 11.05.2015, 20:00 | Съобщение # 91
Интересуващ се
Група: Потребители
Съобщения: 57
Статус: Офлайн
От къде могат да се вземат пеещи купи. Благодаря smile

EllyДата: Понеделник, 11.05.2015, 20:21 | Съобщение # 92
Слънчице
Група: Администратори
Съобщения: 6625
В индийските магазини wink Когато си взех звънчетата, видях, че имат купи. Но не във всеки магазин ги има.

cvetomira57Дата: Понеделник, 11.05.2015, 22:22 | Съобщение # 93
Интересуващ се
Лично ли трябва да си ги вземеш или може и някой друг да ти ги вземе,И само в Совия ли ги има тези индийски магазини.зщото в нашия град не сам виждала. happy

EllyДата: Вторник, 12.05.2015, 07:19 | Съобщение # 94
Слънчице
Група: Администратори
Съобщения: 6625
Естествено, че може друг да ги вземе smile Гледах ги в индийския магазин на малките Пет кьошета, до книжарницата "Нова епоха" на ул. "6-и септември".

cvetomira57Дата: Вторник, 12.05.2015, 17:31 | Съобщение # 95
Интересуващ се
Благодаря Еlly smile

ivoniДата: Понеделник, 08.06.2015, 11:03 | Съобщение # 96
Фея
Група: Проверени
Съобщения: 644

УРА УРА - прекрасни слова,които вдъхновяват нас и обкръжаващите ни. В тях е скрита АУРАта на СВЕТЛИНАТА.От трикратното произнасяне на УРАУРА нашата АУРА и АУРАта наоколо се променя.
Lyudmila Shikhalova

Добавлено (08.06.2015, 11:03)
---------------------------------------------
В магията мантрите играят много важна роля. Те концентрират в себе си огромна сила, която позволява на мага да постигне успех в едно или друго свое действие.Магичната мантра не започва да работи веднага. Необходимо е тя да се прилага настойчиво, многократно да бъде произнасяна. Само в този случай може да се каже, че тя 'зазвучава'. Практикуващият трябва да се слее с мантрата в едно цяло и едва тогава тя започва да работи напълно. За да се постигне успех обикновено са необходими 180-210 занятия. Предлагаме на вашето внимание едни от най-често прилаганите в практиката мантри.

А НИМ АХ ОХ — мантра на психическото развитие.
ОМ ЛАМ — призив на енергията на земна стихия.
ОМ ВИТХАМ — свързване на низшите и висши форми на мислене.
АЛАУМ РАУМ ОМ — тази мантра помага за разрушаване на агресивните структури в енергийното поле на човека.

Мантри за призоваване енергията на огъня:

ОМ ШРИ АГНИ НАМАГ
ОМ РАМ
ШРИ РАМ ДЖАЯ РАМ ДЖАЯ ДЖАЯ РАМ

Мантри, водещи до съединение с истината:

ОМ TAT CAT
ОМ ВИДЖАМ
ОМ ШРИ ГУРУ НАМАСТE ОМ – дава възможност на практикуващия да влезе в контакт с Великите Учители.
ОМ ШРИ КАЛИ НАМАХ — мантрата, предизвикваща разрушаване на всякакво зло.
ОМ ШРИ НАМАХ ШВАЙЯ — мантра за изчистване на организма.

Често използвани в магията са мантри, прлагани за предпазване на мага от зловредни външни въздействия.

Например:

ИАД ХА АХУ ВАИРИО — мантра, която изчиства магическия кръг, в който се намира мага.

Мантри за единение със стихийте:

За да се съедините със силата на някоя стихия, трябва да произнесете 12 пъти мантрата на съответната стихия, заедно с мантра ОМ.

ОМ ЛАМ — мантра за стихията земя.
ОМ ВАМ — за стихията вода.
ОМ ПАМ — за стихията въздух.
ОМ РАМ — за стихията огън.

Постигнал единение с дадена стихия, магът я представлява, при условие, че е усвоил 'звученето' на мантрата й.

ХАРЕ ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ – мантрата за призоваване на сулата на Буда.
ОМ ШРИ ГУРУ НАМАСТЕ ОМ – това е мантра - призив към силата на Гуру. С нея трябва да се отнасяте много внимателно. Тя притежава много сила. За да работите с нея е нужно вие самите да имате голям енергиен потенциал и определени знания. Само тогава ще съумеете да се справите с получената от мантрата сила.

Някои мантри има двояко значение. Например, мантрата, призоваваща разрушението на всяко зло ОМ ШРИ КАЛИ НАМАХ може да се използва и за очистване на организма от щлаки и токсини. Необходимо е 33 пъти да изкажете мантрaта отпред назад към чаша вода, след което да я изпиете. Настъпва много интензивно очистване на организма, затова се налага тази мантра да се използва от здрави хора, с достатъчно вътрешна сила. Дори и при тях са е възможно да има силно повръщане, леко бъбречно възпаление или втрисане.Magicaura.com
Прикачен файл: 1251574.jpg(74Kb)

Редактирано от ivoni - Понеделник, 08.06.2015, 11:04

ivoniДата: Вторник, 03.11.2015, 08:50 | Съобщение # 97
Фея
Група: Проверени
Съобщения: 644
ВСЯКА МИСЪЛ СЪЗДАВА БЪДЕЩЕТО МИ

Аз съзнавам постоянно мислите си. Аз съм им като овчар и ако някоя от овцете се отклони, аз нежно я насочвам обратно в пътя. Ако забележа да се отклонява нелюбяща, злобна мисъл, бързо и съзнателно я замествам с добра и любяща. Вселената винаги се вслушва в мислите ми и се отзовава на тях. Старая се те да бъдат максимално ясни и чисти.

УТВЪРЖДЕНИЕ: Вселената подкрепя изцяло всяка мисъл, в която избера да повярвам. Изборът на мисли е безграничен.
Аз избирам равновесието, хармонията и мира и те се изявяват в моя Живот.

ВЯРВАМ НА МЪДРОСТТА В СЕБЕ СИ

Във всеки от нас има място, където сме изцяло свър...зани с безпределната мъдрост на Вселената. Там са всички отговори на всички въпроси, които ще зададем някога. Научете се да вярвате на вътрешния си глас.

УТВЪРЖДЕНИЕ: Докато се занимавам с делничните си задачи, вслушвам се в напътствията на вътрешния си глас. Интуицията ми винаги е на моя страна. Вярвам, че тя винаги е с мен. Аз съм в безопасност.
Прикачен файл: 1578972.jpg(22Kb)

Форум » Медитации, мантри, мандали » Мантри » Мантри
Страница 7 из 7«12567
Поиск:

Copyright MyCorp © 2016 Сделать бесплатный сайт с uCoz