Мантри - Форум
Път към себе си
[ НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ ДА ЧЕТАТ ПЪРВО ТУК · Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 1 из 6123456»
Форум » Медитации, мантри, мандали » Мантри » Мантри
Мантри
attractionДата: Четвъртък, 16.10.2008, 14:47 | Съобщение # 1
Admin
Група: Администратори
Съобщения: 357
Статус: Офлайн
МАНТРА БОДХИСАТТВЫ СОСТРАДАНИЯ ЧЕНРЕЗИ - Ом мани пэмэ хум - Бодхисаттва - просветленное существо, принявшее обет помогать всем без исключения разумным существам и - в итоге - привести их к просветлениюл
ВАДЖРА ГУРУ МАНТРА - Ом Ах Хунг Бендза гуру пема сиддхи хунг

МАНТРА ВАДЖРАКИЛАЙМ - Ом бендза кили килайя сарва биганен бам хум пхат - Ваджракилайя (тиб. Дордже Пурба) - одно из самых устрашающих медитационных божеств Тибета. Однако, все его пугающие атрибуты (три лица, шесть рук, четыре ноги, украшения из змей, черепов и могильного пепла) служат для уничтожения демонов гнева, агрессии и невежества (уютно угнездившихся в нашем сознании), а также защиты практикующих.

МАНТРА БЕЛОЙ ТАРЫ - Ом тарэ туттарэ турэ соха - Белая (а также Зеленая и др.) Тара - полностью просветленная женская сущность, защищающая, спасающая и помогающая всем существам. Иногда ее называют "Мать Всех Будд".

Тези мантри са от албума на Борис Гребенщиков от група "Аквариум". Изпълнява ги с невероятно чувство и задълбоченост. Прекрасно изпълнение!

ElzaДата: Събота, 17.01.2009, 13:59 | Съобщение # 2
Новичък
Група: Проверени
Съобщения: 8
Аз обичам да си казвам мантрите на български. Ето няколко мантри, от опит знам, че ако се повтарят по-дълго време имат по-силно въздействието. Например, може да се повтарят докато пътуваме в превозно средство (внимавайте ако шофирате) или докато вървим по улицата или докато ........ се разправяме с шефа или с децата wacko
-----------------------
Аз съм извор, аз съм постоянен извор от светлина и любов. (това е от Елиазар Хараш)
-----------------------
МАНТРА НА ДЖУАЛ КХУЛ

Аз съм Душата,
Аз съм Светлината Божествена,
Аз съм Любов,
Аз съм Воля,
Аз съм оформен замисъл.

Мантрата за душата е предназначена да активира помощта на вашата душа и висш Аз. Това е мантрата на Великото Бяло Братство. Това е една от най-мощните мантри, на които някога съм попадал. Не съм срещал някой, който да не е бил дълбоко засегнат при използването и.
Джошуа Дейвид Стоун, “Ръководство по извисяване”
-----------------------
това е от Учителя Петър Дънов:

Бог е Любов!
Бог е Всемъдър!
Бог е Всеблаг!
Бог е живот Вечен!
Да бъде името му пресвято благословено!
Амин.

Добавлено (17.01.2009, 15:59)
---------------------------------------------
Само аз ли работя с мантри? wink Защо никой не споделя опит?

В книгата "Ръководство по извисяване" има глава "Имена на Бога, мантри и думи на силата" и там са дадени най-силните мантри от различните духовни традиции - индуистки, християнски, египетски, юдеийска, будистка ....... Все едно е коя мантра ще повтаряме, но лично аз си експериментирам - пробвам с една, после с друга.

Много силна е мантрата СО ХАМ. СО на вдишване, ХАМ на издишване. "СО ХАМ означава Аз Съм Той или Аз Съм Аз. Това е мантрата на Сай Баба и Баба Муктананда. Това е звукът, който Бог чува при дъха на хората."
Пробвайте да го правите 10-15 мин. и ще видите какъв ефект има.

MariseДата: Събота, 17.01.2009, 21:56 | Съобщение # 3
Новичък
Група: Потребители
Съобщения: 15
Аз си казвам следните думи като поставям ръката на определени чакри
"Майко Кундалини, моля те дай ми чистото познание!"
"Аз съм свой собствен Учител!"
"Аз съм духът!"
"Аз не съм виновен/а/ за нищо!"
"Аз прощавам на всички хора за грешките им и на себе си!"
"Моля те майко Кундалини прости ми моите волни и неволни грехове"
" Затвържавам моята реализация!"

Това, което не ни убива ни прави по силни!!!

EllyДата: Вторник, 10.03.2009, 09:16 | Съобщение # 4
Слънчице
Съобщения: 5749
Аз пробвах със СО ХАМ. И преди го правех, ама веднага заспивах. Сега пробвах съзнателно да се задържа на нея и да концентрирам вниманието си върху дишането. Получи се, ама постоянно се отнасях, та трябваше да се съсредоточавам отново. Наистина на съвременните хора проблемът ни е концентрацията. Правила съм си интересен опит - дали като казвам някоя мантра, няма да мисля за нищо друго. Е, оказва се, че мога механично да повтарям мантрата и умът ми пак да блуждае на много места. Затова е хубаво да се учим да се концентрираме. Монасите, които правят това често, знаят, че когато дишат, дишат. Когато говорят, говорят. Тоест те са изцяло съсредоточени върху това, което правят. Затова и може да се нахранят с няколко хапки, защото цялото им внимание е върху тях и те поемат цялата енергия от храната. smile

elena_Дата: Събота, 14.03.2009, 15:23 | Съобщение # 5
Новичък
Съобщения: 6
Здравейте ! Много обичам мантри. Имам 3 любими.
Ом Мани Падме Хум , Гаятри и Ом Намах Шивая.
Когато си ги пея , наистина не мисля за нищо.Изпитвам голямо удоволствие да изказвам думите. Понякога танцувам докато си пея . Действат ми прочистващо . Чувствам се спокойна и тонизирана.
Не давам линкове и текстове , защото мисля ,че всички ги знаете. Но ако някой иска ,ще пусна.

СО ХАМ , много лесна за изпълнение. Може ли да се прави наум.Примерно в напрегнати ситуации , когато сме сред хора .

smile

EllyДата: Събота, 14.03.2009, 16:05 | Съобщение # 6
Слънчице
Съобщения: 5749
elena_, пусни линк, ако искаш. Аз имам изпълнения на тези мантри, наистина са много хубави smile СО ХАМ я правих почти наум, защото установих, че не мога вдишвайки, да кажа СО (някакси не ми е комфортно). А на издишване лесно се казва ХАМ. Когато сме сред хора, помага и дълбокото дишане даже без мантра. Но може и с нея.

elena_Дата: Вторник, 17.03.2009, 13:47 | Съобщение # 7
Новичък
Съобщения: 6
Elly smile . Благодаря!
Ом Намах Шивая
Ом Намах Шивая

Гаятри
Гаятри

ОМ Бхур Бхувах Свах, Тат Савитур Вареням Бхарго Девася
Дхеемахи, Дхиьо Йо Нах Прачодаят

Ом Мани Падме Хум
Ом Мани Падме Хум

Най-въздействаща тази ми е най- въздействаща
smile

Незнам защо не се получиха като връзки .Пробвах няколко пъти confused

attractionДата: Вторник, 17.03.2009, 14:29 | Съобщение # 8
Admin
Съобщения: 357
elena_, готово biggrin Натискаш бутона http://, слагаш линка на първото прозорче, което се отвори, а на второто прозорче, дето пише MyWebPage, пишеш ръчно името на мантрата.

chloeДата: Сряда, 18.11.2009, 07:07 | Съобщение # 9
Слънчице
Група: Модератори
Съобщения: 4566
Балансиране на ИН и ЯН
/за жени/
Аз/трите имена,дата и година на раждане/съм проява на ИН,подхранвана от ЯН.Нека силата на живота и любовта активират целия потенциал на моята ИН ,в равновесие с ЯН на всички нива,във всички меридиани и центрове-за висшите цели на тялото,душата и духа ми.
Аз съм проява на ИН,в равновесие с ЯН-люлка на живота,любовта и творчеството-на всички нива.
Аз съм ИН и ЯН в хармония,тук и сега.Аз съм/трите имена,дата на раждане/Приемам и давам живот и любов,със силата на обединената мощ на ИН и ЯН,според висшите цели на душата ми.Така е
.
Н.Ничева

Когато казваш какво мислиш, мисли какво говориш.
Мир Вам!

Мненията са като задниците. Всички ги имаме, но не винаги е уместно да ги показваме.
Ако спориш с идиот, най-вероятно и той прави същото с тебе.

chloeДата: Сряда, 18.11.2009, 07:08 | Съобщение # 10
Слънчице
Балансиране на ИН и ЯН
/за мъже/
АЗ /трите имена,дата на раждане/съм проява на силата на ЯН в развитие.Призовавам енергията на ИН да балансира,лекува и възражда силата на живота,любовта и проявлението,в хармония с моето ЯН начало.
Нека моето триединство-тяло,душа и дух-са ЯН и ИН в хармоничен и подхранващ ритъм,за висшите цели на душата ми,тук и сега.
Нека ЯН и ИН текат свободно и пълноценно в моите енергийни канали и центрове,за равновесието и здравето на моето тяло-във всичките му проекции и обвивки.Аз/трите имена,дата на раждане/съм хармонична ЯН проява с балансирана ИН енергия.Така е.

Мир Вам!

Мненията са като задниците. Всички ги имаме, но не винаги е уместно да ги показваме.

chloeДата: Сряда, 18.11.2009, 07:08 | Съобщение # 11
Слънчице
ОБЩУВАНЕ С ДУШАТА

В огледалото на времето съзирам себе си.
Aз съм хармонично цяло,изпълнено с любов,светлина и мъдрост.
Аз съм/трите имена,дата на раждане,посочете къде се намирате в момента/
Аз съм в хармония с душата си.Тя е Изворът на доброто в мен.
Тя е Лъчът на Светлината,който осветява непрекъснато пътя ми,тук и сега,в това тяло.
Тя е силата на Живота,тук и сега.
Тя е мъдростта,която нося в гените си.
Тя е Истината и Пътят.
Тя е Творецът,Логосът на Сътворението на моята Вселена Човек.
Тя е Огънят на изпитанията,който непрекъснато поддържа в мен смелостта,вярата,добродетелите и състраданието.
Тя е Ключът,с който преминавам през Портите на времето,за да се слея с Духа на своите космически Баща и Майка.
Тя е моето богатство,сега и винаги.
Тя и Аз съм,сме едно цяло в хармония,защото душата ми е силата на Любовта,водена от Светлината.Така е .
Тази молитва има универсална изчистваща и хармонизираща енергия за фините структури на душата ни.Добре е да се казва всеки ден,сутрин или вечер.

Нина Ничева

Мир Вам!

chloeДата: Сряда, 18.11.2009, 07:12 | Съобщение # 12
Слънчице
Ихриш Бен Рут. (Господи, където ме зовеш, там отивам.)

Господи, помогни ми да свърша работата, която ми предстои днес, така, както Ти разбираш.

Щом дойдеш до едно противоречие, ще кажеш:

За Бога всичко е възможно. Аз живея в Бога и с Неговата Мъдрост всичко мога да постигна.

"Бог е Светлина.

Ангелите са топлина.

Всичките човеци са добрина.

Бог в мен е светлина.

Духът ми е топлина.

Аз съм добрина.

Моята душа е добрина. "

Beinsa Duno

Мир Вам!

chloeДата: Събота, 28.11.2009, 18:28 | Съобщение # 13
Слънчице
May I become at all times, both now and forever A protector for those without protection A guide for those who have lost their way A ship for those with oceans to cross A bridge for those with rivers to cross A sanctuary for those in danger A lamp for those without light A place of refug...e for those who lack shelter And a servant to all in need.
buddhist - prayer of peace with kindest pleasure of my friend Aditya Narayan Mulla

Мир Вам!

karaskoДата: Събота, 12.12.2009, 14:43 | Съобщение # 14
Новичък
Съобщения: 2
Предлагам на вниманието ви един уникален вариант на мантрата Ом Намах Шивая : Мантра ; При това с продължителност повече от 50 мин.Предимно за занимаващи се с медитация.

Добавлено (12.12.2009, 16:43)
---------------------------------------------
Мритюнджая мантра . Мриту означава "смърт", а джая "победа". ---Oм трямбакам яджаамахе,
сугандхим пуштивардханам,
урваарукамива бандханаат,
мритьормукшия маамритаат. ---Феноменално изпълнение!Това е една от най-древните ведически мантри - побеждаваща смъртта:http://www.divshare.com/download/9716669-230

dobry_1Дата: Четвъртък, 18.03.2010, 16:57 | Съобщение # 15
Интересуващ се
Съобщения: 57
какво пък:))и тука да се обадя , а?:)))
На всяка манджа да съм меродия:))))
Да вълнуващи са мантрите:)) След дълга практика Много Бързо Въвеждат в алфа ъстояние:));)
Аз лично Използвам думата Благодаря:))) Много Добре с еПолучава :))Зарежда ме и ми Припомня , че Всичко Е Дар!:));)
Освен това съсредоточаването в сричките напомня да Живея Тук и Сега:);) Ако някой път все пак забравя:));) "Благодаря", а също и "Любов" Имат Вълшебна Вибрация:))
Когато Работя и Споделям Тази честота с Клиентите се получава Истинска магия:))Не им се става после:)))
Но, и аз започнах със Со Хум:))) Чопра ме запозна с нея:))
Но ,Както Знаем Всички, Когато Питаме, все Се Намира, чрез Кой Бог да ни Отговори:)))
Мир Вам:)))
/айй ако не ме изгоните скоро има Реална Опасност да се Влюбя в този сайт/:)))

Форум » Медитации, мантри, мандали » Мантри » Мантри
Страница 1 из 6123456»
Поиск:

Elly, fam, chloe, dipebo
Copyright MyCorp © 2014 Сделать бесплатный сайт с uCoz