Егоизяви "Балкански синдром" - Страница 9 - Форум
Път към себе си
[ НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ ДА ЧЕТАТ ПЪРВО ТУК · Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 9 из 9«12789
Форум » Разни » Всичко в живота » Егоизяви "Балкански синдром" (доброволно самоопустошение)
Егоизяви "Балкански синдром"
cveteДата: Четвъртък, 28.08.2014, 15:49 | Съобщение # 121
Новичък
Група: Потребители
Съобщения: 10
Статус: Офлайн
Имам една теория, че в БГ сякаш се страхуваме да се похвалим, т.е. да кажем хубавото, но за сметка на това изричаме всичко лошо, което ни се е случило. Този страх идва да не би да ни завидят и залеят с боклук, от който трябва да се почистваме. Сякаш по тази причина медиите улавят само лошото и го отразяват /дават му гласност/ и сякаш предизвикват да се мултиплицира. Но това, ако вярваш на медиите ...

Иначе в обикновения живот в центална северна България наблюдавам друго - по време на наводненията все така се случваше, че малкото хора попаднали в беда се намираше начин да им се помогне от други. За кратко време изчезнаха всички лопати и гумени ботуши от магазините, а доброволците по едно време бяха толкова много, че започнаха да си пречат, а пострадалите само даваха нареждания - това, онова. .. Та има лъч надежда - видях как страданието обединява.

YummyGummyДата: Петък, 29.08.2014, 16:46 | Съобщение # 122
Новичък
Група: Проверени
Съобщения: 13
Аз се интересувам малко от спорт и специално в България имаме страшно много професионялни и не професионални спортисти на най-високо ниво. Световни и олимпийски шампиони във всички спортове и това поне според мен не става само с отрицателна нагласа за света.

EllyДата: Петък, 31.10.2014, 12:20 | Съобщение # 123
Слънчице
Група: Администратори
Съобщения: 6625
Явно все пак има надежда...

Цитати от коментарите под статия на dir.bg:

Когато американците се закичат с мартеници ,тогава ще празнувам Хелоуин

Не знам с каква идея е публикувана новината, но за мен е срамно да се хвърлят такива пари за някакъв си празник. Само за сравнение - вчера беше публикувана статия, че от Българския лекарски съюз искат РЕКОРДНИТЕ 3,2 млрд лв (приблизително $2 млрд) за бюджет за националната каса. Това ще рече, че за един ден америакнците са похарчили парите необходими за здравеопазване в България за поне 2 години!! И по-лошото е, че най-безскрупулно, този т.нар. празник бива популяризан и в България! Едно към едно естествено всичко това важи и за Св.Валентин (и не само)!

И още нещо - щом нямате проблем да отбелязвате чужди религиозни празници, само защото макар и католически, Хелоуин бил повод за веселие, защо не се веселите и на други неправославни и нехристиянски празници като Банго Васили, Рамазан байрам и прочие?!

Хелоуи-и-и-и-н! Long live Hellowin - дивашкият празник на гнусотата, отвратителното в смъртта, уродливото и идиотичното. Дечицата трябвало да се веселят. А там, на веселието и да си боцкат наркотици, да се напиват до нас.ране, да получават мозъчни увреждания от веселие. Не че не може да се случи и по други поводи. Но ЗАЩО Е ТАЗИ ИСТЕРИЯ, особено по националните медии (с първенство на държавния канал 1, финансиран от нашите данъци!) да навират в съзнанието този дивашки, нехристиянски празник. Католическата църква иска да го забрани. Защото хората не са папагали като нас виждат грозното, уродливото във въздействието му. Ами да си внесем и други празници от джунглите на Амазонка, например. А после родителите да си скубят косите. Апропо, телевизията, ДНЕС ОТ ОБЯД И УТРЕ ЦЯЛ ДЕН Е ВЕЛИКА, АРХАНГЕЛОВА ЗАДУШНИЦА. Не я и споменавате. Директива? Заместващ акт?

Нека си празнува всеки който иска, но пък защо на нас да ни забраняват нашите си езически празници. Не били християнски и т.н. Май само едни кукери ни оставиха. А колкото до Русия - там си празнуват също езически /славянски/ празници, които ние отдавна сме забравили, но пък по чуждите - грешка нямаме.

Драги родители, значи имате пари за да направите децата си на малки курви вещици и педераси палячовци, а не можете да отделите средства за книги и посещение на музеи свързани с Празника на Будителите.
Е затова сме на това положение, защото лижем гъза на чуждите култури, а родните обичаи и култура гине в забрава...

Контра мнение за Хелоуийн! Във връзка с Хелоуийн, искам да ви споделя че всеки който се омаскари на този ден, за мен ще е човек без мнение и достойнство. Интересна гледна точка нали? Споделям с вас, защото познавам много хора които я споделят, но няма да ги познаете, защото няма да се направят на пияни вещици, защото не вярват в това, защото познават корените си, историята си и тази на Хероуийн!
Самият факт че се подготвяте усърдно за този ден...нощ, означава че не знаете кой е денят след Хероуийн, ще го проспите и за следващата година пак няма да сте в час. Да! Това е денят на Будителите, ако знаехте за този Български празник, не бихте се правили на хАмериканска вещица със скъсани дрехи, а бихте се наспали добре, бихте станали рано и да поднесете цветя, на онези дали живота си за да сте свободни Българи! Знаете ли цената на свободата? Очевидно Не!
Всеки път когато отпразнувате Хероуийн, без да почетете Будителите, вие сте продали ваш'та и мойта свобода, т.е. продали сте България за жълти стотинки, ама от онези старите стотинки, от 90те, когато навлезе Хероуийн!
За всички Хероуийнци, които ще гонят злите духове, искам да ги попитам те сложиха ли маските, когато Кукерите гонят зли духове? Те не знаят кога/ къде са кукерските празници, нито че Кукерските празници са по стари от Хероуийн!
Обществото ни е гнило от вътре, трябва да вдигнем морала, патриотизма, да подсилим традициите си и взаимно да устояваме достойна ценностна система!

Хелоиуинската премяна им отива на хамериканците, най-вече като зомбита!

Ало, дир, какво ни интересува Хелоуин? Или искате и тук да се харчим безумно за дяволски и вампирски костюми? Деца умират от глад всеки ден, а някой харчи пари за гумени и пластмасови маски, които на следв. ден ще отидат в казана! Безсъвестни хора!

"Американците по традиция обичат да се дегизират като вещици, зомбита и вампири"!
Ами те са си такива. Жалко за костюмите и милиардите!
А хората по света умират от глад заради тях...

Източник

EllyДата: Петък, 31.10.2014, 12:34 | Съобщение # 124
Слънчице
Но....! За съжаление другите са повече, и то на държавно ниво... медии, общини... Достатъчно е да спрат да коментират "празника" и никой няма да му обърне внимание. Но....

Ех, Варна, Варна... Как можа?!

Зомбита оживяха в Морската градина

chloeДата: Петък, 31.10.2014, 12:48 | Съобщение # 125
Слънчице
Група: Модератори
Съобщения: 4900
Има една хубава статия в Паралелна реалност за окултните корени на Хелоуин.
Добре е, който е фен на празника поне да има бегла представа за какво иде реч ...
Всеки сам избира

EllyДата: Вторник, 16.12.2014, 09:59 | Съобщение # 126
Слънчице
Феноменът бай Иван от Димчево се кълне:
Тато дал зелена светлина на проучванията му, но след 89-та го обявили за луд

На България не й трябва нито "Южен поток", Южен коридор. В недрата на земята ни и в Черно море има огромни залежи от нефт и газ. Това твърди феноменът бай Иван Милев, който живее в бургаското село Димчево. Той е на 84 г., но все още работи. Занимава се активно с радиестезия и няма ден, в който да не го повикат за помощ. Търсят го основно в региона на Странджа, за да открива вода.
Годините не са помрачили ума на бай Иван и той помни всеки кладенец, който е открил. "Заедно с последния извор, който намерих вчера, дотук станаха общо 6625. Скоро дойде един човек, търсил вода в имота си. Викал няколко пъти геолози - пробили 70 м сонда, правили проучвания. После втора сонда, трета - няма и капка. Аз отидох и за няколко минути му показах мястото с водата. Човекът не можеше да повярва на очите си", твърди бай Иван. Казва, че усеща водата и нефта с тялото си. Но не може да работи без специалните си инструменти - багети. Има над 50 вида от тях и си ги майстори сам.
От 35 г. бай Иван не спира да повтаря, че под земята на България текат реки от нефт и газ. Кълне се, че е проучил територията на страната ни метър по метър и знае точно откъде минават петролните потоци.
Никой обаче не иска да го вземе на сериозно
Повече от 20 г. се борил да стигне до първите мъже в държавата с единствената молба да го изслушат и да направят сондажни проучвания. Никой не му обърнал внимание, отминавали го с безразличие, а понякога чувал и подигравки. Петролните залежи в страната ни не излизат от ума на феномена. Фиксидеята му да превърне България в петролна банка станала каузата на живота му. Дръзнал да изкаже на глас теорията си още в годините на соца. Дори два пъти се срещал с Тодор Живков. Всъщност бившият Първи е единственият от големците, който го приел и го изслушал. Обещал му и силна подкрепа, за да докаже способностите си и да покаже от къде минава горивото. Това се случило през 87-88 г. "Първата ми среща с Тодор Живков беше в резиденцията "Перла" в Приморско, а после ме повикаха в София в Централния комитет. Той ми даде зелена светлина, но имаше хора, които попречиха", разказва бай Иван. Влиятелни по онова време учени от БАН се опитали да убедят Живков, че Иван Милев е обикновен шарлатанин.
Нарочили го, че се опитва да стане "втора Ванга"
и му подлели вода. Въпреки това Тато наредил цял екип учени да се заемат и да работят заедно с бай Иван. Падането на комунистическия режим през 1989 г. обаче спра целия проект, още преди да е започнал реално. Още в първите години на демокрацията феноменът от Димчево повел нова битка с още по-голяма надежда, че младите демократи ще му подадат ръка. Ударил обаче на камък. "Писах купища писма до министри, президенти и премиери. Молих ги само да ме чуят и да им дам картите, на които съм начертал откъде минава нефтът и газта. Никой не поиска да ме чуе. Цели 20-25 години ходих, писах и се молих. Вече спрях, защото никой не иска и да знае какво мога. Не се намери нито един, който да каже - дайте го този човек тук да го видим луд ли е, измамник ли е или наистина знае нещо", коментира огорчен пенсионерът. За последно писал писма до бившия премиер Симеон Сакскобургготски. Оттогава се е зарекъл, че повече няма да се моли, докато не го потърсят. Но така и никой не му позвънил.
Иван Милев обаче получил признание и висока оценка от руски учени. През 1990 година отишъл в Русия, където получил шанс да докаже феноменалните си способности. Твърди, че
показал на братушките къде са най-големите им залежи
и ги оставил с отворена уста. "Там руснаците ми казваха: Бай Иване, ти си чудо! Друг като тебе в света не се е родил. Не разбираме защо вашите учени не те използват. Когато им разказах, че в моята страна никой не иска да ми подаде ръка, те не можеха да повярват. Аз не искам пари от тази работа. Единственото ми желание е да оставя след себе си нещо голямо, от което ще имат полза всички хора, ще има полза и държавата. Но никой не иска помощта ми и аз насила добро не мога да направя", казва примирено възрастният мъж.
Бай Иван е готов да обори цялата наука за произхода на нефта. Според него схващането, че черното злато е с микроорганичен произход, е абсолютно погрешно. "Няма такова нещо, тази теория е тотално сгрешена. Нефтът извира от ядрото на земята. И не е истина, че свършва. Няма начин залежите да не намаляват, но нещата не са такива, каквито ги представят пред хората. Има огромни количества нефт, особено в България. Ние само трябва да ги извадим и да решим веднъж завинаги всичките си проблеми. Иска се само един сондаж и ще изнасяме в цяла Европа.
България ще стане чудото на света
убеден е феноменът от Димчево.
Според него през страната ни минават две нефтени артерии. Едната идва от Украйна, пресича Румъния и влиза в България. Петролната река минавала близо до Свищов, а оттам заминавала през Гърция за Либия. Покрай Варна пък е най-голямото находище на газ. Било разположено върху огромна площ от 15 000 кв. км между Варна и Констанца, а част от него попадало под Черно море. Нефт и газ в огромни количества имало и край Бургас, кълне се бай Иван.
"Това, което се случва в България, е абсурдно. Живеем върху златна мина, а не я използваме. Сега държавата тегли милиарди заем - това са страшно много пари, на които ще плащаме и лихви отгоре. А не искат да отделят едни 20 милиона, за да бият две сонди. Толкова ще струват най-много.
Една сонда излиза 5-7 млн. лв.
Говорих с отговорника за OMV и той ми каза, че преди години в Норвегия са пробити 75 сондажа по 15 млн. евро всеки, защото са в морето и са по-скъпи. Смятайте колко пари са дали за проучвания, докато най-накрая открият нефта. А при нас става въпрос за минимални инвестиции, които ще се възвърнат веднага хилядократно", казва Иван Милев.
Изготвил е професионална карта, върху която са нанесени всички находища на петрол и газ в България. Феноменът е направил и втора карта с нефтените залежи в цяла Европа. Нашите учени обаче не признават картите му и смятат, че те са плод на болни фантазии и нереални амбиции. "Мислят ме за смахнат и изветрял, но аз знам точно маршрута на природния газ и на нефта под нас. От всички европейски страни, България е най-богата. "Цялата ни страна - надлъж и шир, е в артерии от нефт и газ", убеден е бай Иван.

Стела Николова

в-к "Стандарт"

Източник

EllyДата: Петък, 18.09.2015, 19:22 | Съобщение # 127
Слънчице
Една достойна жена!

Форум » Разни » Всичко в живота » Егоизяви "Балкански синдром" (доброволно самоопустошение)
Страница 9 из 9«12789
Поиск:

Copyright MyCorp © 2016 Сделать бесплатный сайт с uCoz