Път към себе си
[ НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ ДА ЧЕТАТ ПЪРВО ТУК · Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 66 из 66«12646566
Форум » Разни » Всичко в живота » Разговорка (за всичко)
Разговорка
kozirogДата: Сряда, 09.08.2017, 08:00 | Съобщение # 976
Фея
Група: Проверени
Съобщения: 668
Статус: Офлайн
Ясно, всеки човек си е дошъл с дизайна си. Съгласи ме  smile 
Но просто се дразня, когато се налагат конкретни модели и обикновено в полза на мъжа. И когато започне да се повтарят като папагали.Без да се замислят дали е валидно.
Поздрави smile  heart

EllyДата: Сряда, 09.08.2017, 19:23 | Съобщение # 977
Слънчице
Група: Администратори
Съобщения: 6670
Да, и аз се дразня, да ме пита човек защо. Дано дойде време, в което да не обръщам внимание smile

dipeboДата: Четвъртък, 31.08.2017, 13:23 | Съобщение # 978
Звездичка
Група: Потребители
Съобщения: 1155

В памет на ЛУИЗ ХЕЙ/LOUISE HAY

Родена: 8 октомври 1926 г., Лос Анджелис, Калифорния, САЩ
Починала: 30 август 2017 г.
Филми: Излекувай живота си, Louise Hay: Receiving Prosperity, още
Албуми: Self-Esteem Affirmations
Прикачен файл: 6045458.jpg(32Kb)

Редактирано от dipebo - Четвъртък, 31.08.2017, 13:26

kozirogДата: Неделя, 03.09.2017, 19:16 | Съобщение # 979
Фея
heart

EllyДата: Неделя, 10.09.2017, 19:44 | Съобщение # 980
Слънчице
Как сте, хора? smile На мен продължава да не ми се пише smile Странна работа. Нямам необходимост вероятно.

kozirogДата: Четвъртък, 21.09.2017, 15:59 | Съобщение # 981
Фея
Ели, мислех си за теб.
Аз съм на етап " Все ми е тая"
На мен ми се пише, ама не се сещам тема. smile

EllyДата: Четвъртък, 12.10.2017, 19:59 | Съобщение # 982
Слънчице
Петя, моята тема напоследък си е все Дизайнът на човека smile Няма спиране - има само почивки за осмисляне. Колкото повече го уча, толкова повече виждам колко е ненаучаемо, но пък си има модел и съвършена логика. Нямаш си на представа каква матрица сме. Чак ми се  ще да се ожаля smile И в същото време, като виждам на какво повърхностно ниво се представя понякога, чак ме е яд, че толкова хора няма да стигнат до същината. Не че това пречи да живееш себе си, ама... моят логически ум е направо изумен. И все повече се изумява. Тези обяснения, които ви дадох преди време, са само базови описания. Те всъщност са достатъчни, за да започне човек да следва тялото си. Ако иска.

kozirogДата: Вторник, 24.10.2017, 18:48 | Съобщение # 983
Фея
Дай повече инфо за матрицата, Ели.

cvetomira57Дата: Събота, 28.10.2017, 17:33 | Съобщение # 984
Интересуващ се
Съобщения: 62
Здравейте, и мен ме интересува дизайна,ако може да ме насочите към някакъв материал или курс. Книгите който си взех ми дават някаква представа ,но наистина същината е много по- дълбока и много неща не са ми ясни. sad Благодаря

EllyДата: Събота, 28.10.2017, 17:38 | Съобщение # 985
Слънчице
Матрицата е нашият генетичен отпечатък при нашето раждане. Това включва не само астрологическите обстоятелства, определящи отпечатъка на планетите при раждането ни, но заложените у нас качества, силни и слаби страни, на какво можем да се опрем при взимането на решения така, че те да са коректни за нас. Показва как ще действа умът ни - дали ще е повече логически, или абстрактен и толкова други неща. Тоест целият ни потенциал е отпечатан. Но доколко ще се изяви, зависи как живеем тази матрица. Един вид - матрицата ти е такава. Или я "използваш", за да живееш по коректния начин за теб, или не я "използваш" и не си разгръщаш потенциала. От друга страна, това поражда въпроси. Дали ако живееш по матрицата, не си ограничен в "избора" си. Човек все се стреми към това, което не е и за което съответно няма енергията, за да го осъществи, защото не е създаден точно така. Да, гените искат разнообразие, за да има еволюция и продължение на човечеството. Ако няма разнообразие, бихме били еднакви роботи. Ние така и така сме ограничени в тялото си, не можем да го надскочим. Изборът ни е дали да използваме този отпечатък по най-добрия начин за нас, или да се съпротивляваме на това, което сме. Ако се съпротивляваме, ще ни бъде некомфортно и ще изтощаваме тялото си, което пък ще води до неразположения. Та дали имаме избор, защото ако има матрица, изборът ни се ограничава в това да я следваме, или не... Излиза, че нещата хем са предопределени, хем не всичко е предопределено. Предопределени са общите насоки, какви хора ще срещаш и т.н. Но как ще изживееш всичко това, зависи дали следваш вътрешния си авторитет, защото той е непредвидим - което пък е вид излизане от матрицата smile Да, изглежда противоречиво, ама не е, защото живеем в дуалност smile

EllyДата: Събота, 28.10.2017, 17:46 | Съобщение # 986
Слънчице
cvetomira57, погледна ли ТАЗИ ТЕМА? Може нещо да ти е от полза. Пиши там, ако искаш. Книгите не са достатъчни, се оказа... Ако искаш курс, основният е "Да заживееш дизайна си". Много хора го предлагат вече. Ако не искаш да учиш, тогава би било добре някой да ти направи базово прочитане на картата. Така ще имаш важните за теб неща, с които да експериментираш.

cvetomira57Дата: Събота, 28.10.2017, 17:54 | Съобщение # 987
Интересуващ се
Съобщения: 62
Явно темата е много дълбока и има да уча още доста за нещата от живота . ;)Благодаря за отговора Еlly.Разбира се че искам да уча нещата колкото мога и колкото ми е дадено да разбера.

Добавлено (28.10.2017, 17:54)
---------------------------------------------
Темата ми е много интересна.

Редактирано от cvetomira57 - Събота, 28.10.2017, 17:53

kozirogДата: Сряда, 01.11.2017, 12:57 | Съобщение # 988
Фея
Ели, добре ми звучи

Добавлено (01.11.2017, 12:57)
---------------------------------------------
Ели, чела ли си тази книга Ричард Ръд, книгата „Ген ключове“

EllyДата: Събота, 04.11.2017, 13:12 | Съобщение # 989
Слънчице
Прегледах я отдавна на руски, още я нямаше на български. Как да ти кажа, засега съм скептична. Когато Ра е написал нов прочит на И-Дзин, е казал, че всеки може да направи свой И-Дзин, т.е. нов поглед върху него. Вероятно генните ключове на Рад са нещо такова. Скептична съм обаче към медитативната част на нещата - съзерцанието, което той предлага да се прави върху всеки ключ. Това за мен води много към ума и ментални концепции, а основната тема на ХД е да се слуша тялото в "лицето" на вътрешния авторитет. Рад разделя ключовете (порталите в ХД) на т.нар. дар, сянка и сидхи (божествена същност). Какво да медитирам върху това? Да се вкарам във филми и ментално дърдорене? О, колко съм добра или колко съм сенчеста днес и дай да се поправям? Нещо не ме влече. Говорила съм навремето с моята преподавателка по ХД и нейното мнение беше, че генните ключове биха били полезни на някакъв етап, НО ако човек предварително знае за стратегията и авторитета си, на които да се осланя. Иначе много ще се вкара в ума. Ние и без това не излизаме оттам, а умът е ограничен в своите концепции, защото е един филтър, а няма цялото знание, което би ни помогнало да взимаме нашите решения. Затова умът никога не може да бъде вътрешен авторитет и да взима решения. Точно обратното на това, което ни учат цял живот. Умът е ценен - в това няма спор. Но ако се използва коректно. Така че към сегашния момент мисля, че съзерцанието на тези ключове без знанието за стратегията и авторитета ще води към много "духовни" измишльотини. Р. Рад е бил преподавател по Хюман дизайн и ученик на Ра - после създава тези ключове. Доколкото знам, после не се осланя на стратегията и авторитета, като казва, че това ограничава човека и т.н. Има интервю на българския сайт, в което уж дава разликите между ХД и генните ключове (явно много хора питат), макар че за мен не е убедителен в аргументите си, но пък може тогава да съм пропуснала нещо. Знам ли. Интересно е обаче и едва ли е съвпадение, че Рад се активира, след като Ра почива през 2011 г. Иначе все може да се извлече нещо полезно от разсъжденията му. Попадения има. Въпросът е дали хората буквално възприемат неговите разсъждения и медитират върху тях, вместо да се осланят на себе си. Усещам се, че напоследък всяко нещо измервам спрямо знанието си за ХД. Това е така, защото по-точно обяснение за механиката на човека и света не съм срещала до този момент. Толкова е точно, че може да побърка ума. И затова ХД се нарича експеримент. ХД не е нещо, в което да се вярва, и Ра винаги е казвал, че не трябва да му се вярва. А просто експериментираш и виждаш дали работи, виждаш какво се променя и как се връщаш към себе си.

kozirogДата: Понеделник, 13.11.2017, 17:07 | Съобщение # 990
Фея
Благодаря, Ели. То и аз нещо скептична

Форум » Разни » Всичко в живота » Разговорка (за всичко)
Страница 66 из 66«12646566
Поиск:

dipebo
Copyright MyCorp © 2017 Сделать бесплатный сайт с uCoz