ЧУДОТВОРНАТА ХУМА - Страница 2 - Форум
Път към себе си
[ НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ ДА ЧЕТАТ ПЪРВО ТУК · Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 2 из 5«12345»
Форум » Разни » Народна медицина, празници и обичаи » ЧУДОТВОРНАТА ХУМА
ЧУДОТВОРНАТА ХУМА
em_janeДата: Сряда, 20.01.2010, 19:41 | Съобщение # 16
Новичък
Група: Неактивни
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
kachestvena huma ima v rayona na Debelt-do Burgas,humata e izsledvana i chista!tam ima estestveno nahodishte i mnogo hora polzvat ot tam huma.

Редактирано от em_jane - Сряда, 20.01.2010, 19:43

tegeaДата: Петък, 29.01.2010, 21:19 | Съобщение # 17
Новичък
Група: Потребители
Съобщения: 13
А някой чувал ли е за народния лечител Мото Мотов, който лекува само с хума? Дори и рак. Има една публикация в нет-а, но никаква информация...
А иначе аз успях да се свържа с Иван Митев. Благодаря attraction

chloeДата: Събота, 30.01.2010, 20:41 | Съобщение # 18
Слънчице
Група: Модератори
Съобщения: 4722
tegea, с хума рак на гърдата излекува една моя позната и д-р Мария Матева от Габрово
но за Мото Мотов от теб чувам

Когато казваш какво мислиш, мисли какво говориш.
Мир Вам!

Мненията са като задниците. Всички ги имаме, но не винаги е уместно да ги показваме.
Ако спориш с идиот, най-вероятно и той прави същото с тебе.

tegeaДата: Събота, 13.02.2010, 18:22 | Съобщение # 19
Новичък
Това е цитат от статия за Мото Мотов в информационна агенция Blitz.bg, но е от 2005 г......а той тогава е бил на 82...но не пишат от къде е ... Моного се зарибих по тази хума...от както четох преди време една книжка "Мамо, не ми купувай това" и съм махнала всички шампоани и душ-гелове...всички в къщи се къпем и мием косите с хума и яйце, дори и бебето (което имаше подсечено преди време и от хумата изчезна за 2 дни)...И косата ми спря да капе :))) Извинете ме за дългия пост.

"Навършвам 82, но се чувствам много по-млад. През целия си живот съм се питал защо хората не искат да опазят здравето си. Да, не искат, не че не могат. Ако хората искат да чуят това, което години наред се опитвам да им набия в главите, сега българите нямаше да са развалини, а здрави и жизнени хора. Но това не се постига за един ден, то се възпитава у всекиго по различен начин. Още от ранна възраст детето трябва да знае, че жизнените му процеси се контролират от милиарди контролни центрове. И не лекарствата, не сладките приказки ще го спасят по-късно от болести, а това, което е отредила природата.
Умиращият може да се изцери със средства от природата, пали се дядото. - Примерът съм самият аз. През 1928 година, когато съм бил на пет години, ме оперирали от гноен плеврит в болницата в Плевен. Уж, операцията била успешна, но след време се наложило пак да ме спасяват от оная с дългата коса по същия начин. Страшно е за едно дете да усети ледения дъх на смъртта. Случайно попаднах на една преведена от немски книга, в която бяха описани някои от лечебните свойства на глината. Оттам се започна… Вече толкова години изучавам в детайли тази кал, както й казват непосветените. Правил съм стотици опити за лечение на най-различни болести, имам куп рецепти, които сам съм изпитвал и върху себе си, и върху болни хора. Аз не съм се лекувал с нищо друго освен с хума. През всичките тези години установих, че с хумата може да се постигне това, което с лекарствата невинаги може. Затова и на 82 години не само че съм жив, но съм и напълно здрав. Това, което съм видял и мога да гарантирам, е, че с глина се лекува рак на гърдата.
Прави се лапа от слънчева хума и се налага върху гърдата. В същото време може да се приема и по една чаша вода, в която около 24 часа е стояла хумата. За не повече от месец след такива лапи ракът изчезва. Представяте ли си колко пари дават хората за операции, за химиотерапии и лекарства. Да не говорим за шока, който изживяват болните. Чрез моя огромен опит с това лечебно средство съм доказал, че хумата, която се приема вътрешно, има няколко пъти по-голяма лечебна сила, отколкото тази, която се използва за намазване. Много често хумата е радиоактивна. Това е доказано чрез многото провеждани през годините опити. Малко хора знаят, че в нея не може да вирее дори и едно-единствено коренче. И колкото по-голямо е слънчевото облъчване върху нея, толкова повече са радиоактивните вещества. Но в естествено състояние радият например е изключително полезен за организма. С такова въздействие се унищожават само болните клетки, и то до такава степен, че веднага могат да възникнат нови. Докато химиотерапията унищожава всички клетки наред и рядко дава възможност за възникването на нови. Освен това хумата има невероятни противобактерийни свойства."

EllyДата: Неделя, 14.02.2010, 17:32 | Съобщение # 20
Слънчице
Група: Администратори
Съобщения: 6062
tegea, да, тази статия е чудна. Всъщност нея четох преди време, която е и единствена в нета за хумата (освен няколко реда от една докторка нейде). И тъй като не намерих нищо повече, затова преведох материал от руски. Името обаче на Мото Мотов не съм запомнила и сега, като се замисля, тогава не можах да намеря повече информация за методите му.

chloeДата: Понеделник, 15.02.2010, 12:12 | Съобщение # 21
Слънчице
има една книга "Лекуване с глина" на Валентина Травинка, в която се пише че българин е учил Травинка на работа с хумата но името е Йово Йовов или Йоло Йолов не помня sad
книгата

inspecto_rdinozaДата: Сряда, 19.05.2010, 20:49 | Съобщение # 22
Новичък
Съобщения: 3
tegea, моля те сподели как използваш хумата вместо шампоан да си мием косите ако може и сапуна да заменим ще е чудесно!

chloeДата: Четвъртък, 20.05.2010, 07:45 | Съобщение # 23
Слънчице
лично моята баба така правеше - опича хумата в глинен съд на жарава, оставя е на слъчнице да се зареди, взема една бучка, както е топла залива я с оцет да шупне и стане на кашичка и си я нанася на косата, така както правиш с шампоана:)
търкаш, търкаш и отмиваш - нищо чудно или странно
мен като дете също ме е мила с хума
синът ми е къпан с хума докато беше бебе
аз ако не ме мързи - също я ползвам за измиване на косата,но не си я смагам на лицето под нкаква форма, просто н е за моя тип кожа:)

EllyДата: Четвъртък, 20.05.2010, 10:01 | Съобщение # 24
Слънчице
inspecto_rdinoza, скокни първо тук и тук

EtereДата: Четвъртък, 27.05.2010, 09:32 | Съобщение # 25
Фея
Група: Проверени
Съобщения: 642
ПРЕЧИСТВАЩАТА СИЛА НА ГЛИНАТА
Глината, също като нас, е част от земята. И пак като нас е свързана с елементите Вода, Слънце и Въздух. Тази връзка е дори още по-дълбока, отколкото изглежда на пръв поглед. Учените са доказали, че енергията на глината и енергията на човешката клетка произвеждат подобни, ако не и идентични, дължини на вълните.
Представете си, че вървите боси по земята. Залагам десет към едно, че (също като мен) се усмихвате при тази мисъл. Това не е случайно! Когато докосваме тялото на нашата планета, ние - на свой ред - възстановяваме древната си връзка с нея. Между другото, доказано е, че за здравето ни е много полезно да ходим боси (но внимателно изберете мястото - нека бъде далеч от алеите за разходка на кучета!).
В Русия издигаме земята в култ и я наричаме "майка". Има един много стар обичай да взимаш шепа пръст от родното си място, когато пътуваш надалеч. Вярва се, че тя ще те излекува от мъката и носталгията.
В Русия глината широко се използва в домакинствата. Някога всички домакински съдове са били от глина, а водата се е съхранявала в специално направени контейнери от глина. В тях тя наистина се запазва студена и прясна много дълго време благодарение на антибактериалните свойства на глината. От древни времена е известно, че кравите предпочитат да пият вода, примесена с глина, дори и в близост да има прясна.
Не само ние познаваме прекрасните качества на глината. Древните египтяни са я използвали за мумифициране, което илюстрира антибактериалните й свойства. През 1914-1918 г. френските военни добавяли глина в горчицата, за да се предпазят дизентерия. Глината се е използвала широко през Първата и Втората световна война. Сега чудесата на глината започват да се преоткриват и използването й за лечебни цели е известно като пелотерапия. Учените продължават да откриват чудесата на глината и тепърва трябва да обяснят множеството й невероятни свойства. Но все пак ние познаваме някои от тях. Докато антибиотиците убиват не само патогените, но също и полезните бактерии, глината елиминира само нездравословните микроби и техните токсини. В северните части на Русия, където през зимата се консумират много мазни храни, хората пият глинена вода, за да свържат мазнините и да спасят артериите си - наричат го "земен коктейл". На езотерично равнище глината се характеризира с много концентриран магнетизъм на слънчевата, въздушната и водната енергия.
Радият е основният радиоактивен елемент в глината (в много малки количества). Той е много рядък и притежава огромна сила. Колкото по-дълго държите глината на слънце, толкова по-високо е съдържанието на радий в нея. Радият предотвратява растежа на тумори и изхвърля всичко гнило и ферментирало от клетките ни. Неговата естествена (и безопасна) радиация убива всички вредни микроорганизми, бактерии и вируси.
Глината е много богата и на минерали. В синята глина има повече минерали, отколкото в плодовете и зеленчуците. Тя регулира растежа и развитието на клетките в тялото и почти ги настройва към правилните и здравословни вибрации. Казвам почти, защото дори глината не може да направи всичко сама - трябва и вие да помогнете. Глината е алкална. Ще говорим по-подробно за това по-нататък, но ако тялото ни стане твърде киселинно, това може да доведе до болест. Глината помага за възстановяване на рН баланса в тялото и според някои изследвания стабилизира електромагнитната ни система. Глината е в състояние да абсорбира и свърже токсините и отровите в храносмилателната ни система, преди да постъпят в кръвообращението ни. Докато се движи надолу в тялото, глината действа като мощно почистващо средство, почти като прахосмукачка. Тя не само изчиства тялото, но помага и за възстановяването на нормалния енергиен баланс.

РАЗЛИЧНИТЕ ВИДОВЕ ГЛИНА
Съществуват множество различни видове глина - може да намерите синя глина, бяла глина, зелена глина. Ще срещнете и имена като бентонит, монтморилонит, каолин. Аз харесвам най-много синята глина, но всички тези видове са от огромна полза за прочистване на тялото.
!!! Винаги се консултирайте с лекар, преди да вземете глина. Въпреки че обикновено е напълно безопасна, в определени случаи (като хипертония или запек) трябва да се използва под лекарство наблюдение. Също така внимавайте никога да не вдишвате глинени частици.
Глината може да се използва по много начини - тя е чудесна за компреси и лапи при главоболие, екзема, акне, ожулвания, разтягане на сухожилия и бактериални инфекции. Можете да добавяте глина във ваната, да я използвате за масаж или за маски за лице за дълбоко пречистване и подмладяване на кожата. Но най-силен ефект има вътрешното й приемане. Вътре в тялото глината има следното въздействие:
- Детоксикира храносмилателната система - глината изтегля замърсяванията от тялото. Тя може също да елиминира нездравословните бактерии и паразити от храносмилателния тракт.
- Стимулира имунната система.
- Бори се със свободните радикали, които водят до увреждане и стареене на клетките.
- Тонизира и детоксикира черния дроб.
- Алкализира тялото.

КАК ДА ПРИГОТВИМ И ИЗПОЛЗВАМЕ ГЛИНЕНА ВОДА
Заради чудесните си свойства глината е важен елемент от пречистващите програми. Но нищо не ви пречи да я взимате и като част от здравословния си хранителен режим. Предлагам ви, ако я използвате по този начин, да я приемате веднъж дневно (преди закуска) в продължение на 3 месеца и после да направите почивка.
Можете да приготвите глинена вода предварително или непосредствено преди пиете - зависи изцяло от вас.

ПРЕДВАРИТЕЛНИЯТ МЕТОД
1. Сипете 1 литър студена минерална или изворна вода в стъклен или глинен съд (не използвайте метални съдове). Добавете 4 суп. лъж. глина. Не разбърквайте.
2. Поставете съда на слънчево място - на перваза на прозореца е идеално - за 3 до 4 часа.
3. Преди да пиете, разбъркайте хубаво с пластмасова лъжица (не използвайте метална). Пийте по 2 чаши на ден на малки глътки. Задържайте всяка глътка в устата си за няколко секунди. Вкусът не е неприятен - въпреки че структурата е малко необичайна. Най-добре е да пиете глинената вода сутрин веднага след ставане. Ако това не е възможно, направете го преди леко хранене (обяда или вечерята).
4. Можете да държите тази вода на слънце, докато я изпиете.

БЪРЗИЯТ МЕТОД
Добавете 1 чаена лъж. глина в чаша студена вода. Можете да сложите и малко мед, ако желаете (но не захар!). Също така бихте могли да добавите глината и в чаша студен чай от мента. Препоръчвам ви първата седмица да използвате предварителния метод (т.е. да не разбърквате водата преди пиене).
!!! Никога не загрявайте глинената вода, тъй като ще изгуби лечебните си свойства. Пийте я само студена или на стайна температура.

АЛЛА СВИРИНСКАЯ - "ТАЙНИТЕ НА ЕНЕРГИЯТА"

EllyДата: Четвъртък, 27.05.2010, 09:54 | Съобщение # 26
Слънчице
Аз по едно време пих глинена вода, ама ми писна. Чакам пак да ми дойде музата biggrin

inspecto_rdinozaДата: Събота, 29.05.2010, 17:47 | Съобщение # 27
Новичък
Съобщения: 3
в аптеките има зелена хума "натурална козметична маска" на прах ,100 процента натурална ,производство:геонед хасково, и пише как се използва маска за коса, маска за лице и вана с хума ,но не пише нищо за пиене .моля за съвет.да я използвам ли за пиене или не,ако не от къде да си взема?благодаря!

soulmateДата: Събота, 02.10.2010, 15:14 | Съобщение # 28
Новичък
Съобщения: 1
За тази на прах, пробвах - преди време за косата, не знам коя марка беше, но от аптеката. Хич не бях доволна. После съм пробвала натурална за лице, много добър ефект имаше. За вътрешна употреба още не съм.
Хубава статия за господина дето лекувал с хума, благодаря. Ще опитам и аз за друго заболяване. Дано ми стигне търпението един месец да налагам. Мисля и да пия паралелно.
Сега прочетох за натурална, на буци че се продава по нета. Ще пиша, като поръчам.

chloeДата: Понеделник, 04.10.2010, 16:00 | Съобщение # 29
Слънчице
inspecto_rdinoza,
не знам дали тази от аптеките е годна за пиене, тя си е смляна и приготвена като за козметични цели, може да има и други примеси:)
По добре за пиене да си поръчаш от сайта на Иван Митев

tegeaДата: Неделя, 24.10.2010, 22:24 | Съобщение # 30
Новичък
Здравейте момичета, отдавна не съм влизала тук...
Съврзах се преди време с Иван Митев, за да си купя хума, но той буквално не искаше да ми продаде...просто си държеше на кристалите (не че съм против минералотерапията)...Разпита ме за какво ми трябва и ми каза, че за моя случай са по-подходящи минерали...И ме омагьоса....поръчах си за мен и синът ми минерали за над 100 лв. и никаква хума...умирам от яд, защото той е малък и не ми дава да му правя почти нищо с тях и сега само си ми стоят в една кутия.....И отново нямам хума за пиене, а тази в аптеките не става мисля за вътрешна употреба.

Форум » Разни » Народна медицина, празници и обичаи » ЧУДОТВОРНАТА ХУМА
Страница 2 из 5«12345»
Поиск:

Elly, chloe, dipebo, kozirog
Copyright MyCorp © 2014 Сделать бесплатный сайт с uCoz