Косата и грижите за нея - Страница 2 - Форум
Път към себе си
[ НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ ДА ЧЕТАТ ПЪРВО ТУК · Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 2 из 2«12
Форум » Разни » Народна медицина, празници и обичаи » Косата и грижите за нея
Косата и грижите за нея
emaДата: Сряда, 30.11.2011, 12:30 | Съобщение # 16
Фея
Група: Потребители
Съобщения: 625
Статус: Офлайн
Еми не знам какви са biggrin , само казах какво съм правила, защото май е единственото, което съм правила за косата си, различно от боядисване по 2 пъти в месеца - аз даже и на фриз. не ходя biggrin

chloeДата: Сряда, 30.11.2011, 12:45 | Съобщение # 17
Слънчице
Група: Модератори
Съобщения: 4900
ema, браво, а кой те подстригва?

emaДата: Сряда, 30.11.2011, 12:55 | Съобщение # 18
Фея
Съобщения: 625
Аз се подстригвам - три пъти в годината махам това, което е израснало за 2 месеца biggrin . Опа, излънготих малко - по веднъж на 12-13 месеца ходя да ме фризират - понакъдрят ме малко да има по някоя букла там за през годината, ама пак не давам да ме стригът biggrin

chloeДата: Понеделник, 12.12.2011, 17:16 | Съобщение # 19
Слънчице
Група: Модератори
Съобщения: 4900
Говорихме тази сутрин с колежка - по спомени лелята на майка и е обяснявала как се прави къна - хем да се получи червен траен цвят, хем за заздравяване на скалпа и косъма.
Та - няколко карамфилчета се варят във водичка, като кипне се слага един дафинов лист и се отнема от огъня. Като се поохлади се сипва къната и се разбъркава до хомогенна каша. Ако искаме тъмен, а не червен цвят - се добавят и няколко от зелените обвивки обвиващи плода на ореха, но това само през пролетно-летния сезон smile сега няма как да стане. Кисне си 3 до 8 часа, намазва се и седи около 3 часа.

VeselaДата: Понеделник, 12.12.2011, 18:11 | Съобщение # 20
Елф
Група: Проверени
Съобщения: 420
витамини за свини haha , представям си реклама за шампоан или балсам: " за буйни гриви, използвайте новия ни продукт с витамини за свини " biggrin

EllyДата: Четвъртък, 05.09.2013, 21:57 | Съобщение # 21
Слънчице
Група: Администратори
Съобщения: 6625
Уляляяяяя

dipeboДата: Петък, 06.09.2013, 07:45 | Съобщение # 22
Звездичка
Съобщения: 1142
За сватбата и са необходими два вида шаферки smile

EllyДата: Сряда, 16.10.2013, 15:23 | Съобщение # 23
Слънчице
Група: Администратори
Съобщения: 6625
ЛЮТАТА ЧУШКА - ЕФИКАСНА РЕЦЕПТА

Изпитана рецепта срещу косопад

Здравейте! Случайно попаднах на форума и тъй като от доста години имам алопеция, с която се справям успешно, реших да споделя опита си с вас, с надеждата, че ще бъда полезна на повечето хора тук.

Първо искам да ви кажа, че и аз съм минала през какво ли не, опитала съм повечето методи, за които пишете, но няма да ви занимавам с това. Като бях бременна с второто си дете, почти нямах коса на главата. Е, сега имам, навивам я, понякога я боядисвам и въобще не ми пука, когато се появят поредните петна, зная, че ще поникнат smile

Изводите, до които стигнах са, че при силен стрес незабавно ми пада косата. Следователно борбата с това е да намалявам стреса максимално. Ако се налага може дори и леко успокоително при голямо напрежение. Считам, че в голяма степен напрежението свива кръвоносните съдове и намалява кръвоснабдяването на кожата в опадалите участъци.

Лекарството!

Има един много елементарен и достъпен начин - ЛЮТА ЧУШКА !

Начин на употреба:

След баня, когато кожата е още влажна, затоплена и омекнала, се намазва със срязана люта чушка, при добро втриване. След известно време доста започва да пари, но се търпи smile Като изсъхне кожата, паренето престава. Не мирише и околните дори не разбират, че си се мазал с нещо.

Лютото стимулира нервните окончания в намазания участък подобрява кръвоснабдяването, космената луковица се подхранва и косъмът започва да расте.

РЕЦЕПТА, която си правя: Нарязани на дребно много люти чушки заливам с водка в шише. След като киснат 15 дни, са готови за употреба. С този спиртен извлек се маже на обезкосмените места по описания начин. Ако много започне да пада, намазвам цялата глава.

( има едни червени, дребни, продълговати и много люти чушленца, които си отглеждам в саксия за тази цел, но става и с обикновени)

Правете това редовно след бяня и ще се убедите сами, как след известно време кожата вече не е гладка и лъскава, набраздява се и малко по-късно започва да се покрива с коса.

Ползвала съм този метод и върху веждите - само внимавам да не попадне в очите.

Разбира се, понякога алопециите се дължат на заболяване, чието решение трябва да се търси, но опадането на косата увеличава допълнително напрежението, така, че тази простичка рецепта подобрява състоянието.

Надявам се да съм била от полза за всички вас.

Поздрави и УСПЕХ !

СПОКОЙСТВИЕ, ЛЮТА ЧУШКА и ТЪРПЕНИE

Ползвам тази рецепта повече от 10 години - вече не помня откога.

Забелязала съм, че няма някакво регламентирано време, в което започва да никне, но има връзка - колкото е по-прясно паднала косата на петното и колкото то е по-малко, толкова по-бързо започва да никне на това място. Понякога дори за месец. Но понякога е доста бавно и изисква много време, търпение и упорито мазане. Това са наблюдения върху мен самата, така че не се отказвайте лесно, ако не видите резултат първите месеци. Когато кожата се набразди леко (поричките започват да личат) и вече не е гладка и лъскава - това е сигурен признак, че ще започне да никне.

Затова не се втрещявайте и не гледайте всеки ден дали е поникнало - аз правех така в началото smile . Просто намазвате и забравяте - в един красив ден ще забележите, че има кичур коса на това място. Надявам се, разбрахте, че забравянето също е важна част от рецептата. И имайте търпение - то също е важно. Колкото по-бързо се научите да не мислите за този проблем, толкова по-бързо ще започне да никне, защото нервите ви ще се успокоят и ще елиминирате основната в повечето случаи причина за косопада. Както написах в предишния пост, аз сама стигнах до тези изводи след много ходене по мъките. Лекарите само предполагаха. Аз вече съм сигурна, че при мене ( а мисля, че при повечето хора е така) причината е стрес. Затова, ако се налага, вземайте и малко успокоително - има комбинирани таблетки глог, мента и валериан. Ако трябва, посъветвайте се с невролог.

Колкото по-бързо спрете да се тормозите, толкова по-бързо ще поникне и падането ще е по-слабо.

Но както написах, когато бях бременна, останах почти без коса (а тогава нямаше магазини за перуки ). Това ме навежда на мисълта, че хормоните в някои случаи също много влияят на косопада.

Мисля, че дори и тогава, когато причината не е стрес, а някакво заболяване, пак нервите се намесват, защото човек се притеснява, че се вижда и си мисли, че всеки е вперил око точно там - получава се омагьосан кръг и невротизирането пречи на косата да никне. Хората имат къде по-сериозни проблеми и не се интересуват от вашата коса, разберете го. Ако пък е много опадала, подстрижете се № 0 и ще ви приемат за екстравагантни - аз бях направила така преди години. Това също помага за по-бързото поникване, защото подсилва растежа и не изтощава космените луковици. И не мислете, че ще се оттървете от този проблем след като поникне веднъж- при стрес пак ще пада, но вие ще мажете с извлек от лютата чушка. Аз винаги имам в къщи - прецеждам го след 1-2 месеца киснене и си го държа в добре затворена бутилка, за да не изветрява. Не ми се е развалял до сега.

Чушлетата, които ползвам вече, са тънки и дълги 2-3 см. Просто питах приятели, които ядат люто, кои са най-лютите чушки, които са им попадали и ми дадоха семе. Но в началото си правех извлек с най-обикновена шипка, купена от пазара. Докато стане извлека, мажа направо с чушката. И запомнете, че главата трябва да е още влажна - само си подсушавам косата с кърпа и веднага мажа - не започне ли да пари - нищо не правите. И после не ползвайте сешуар - колкото по-дълго стои влажна, толкова по-добре. Понякога се престаравам с мазането и адски силно гори, но стискам зъби и чакам да си изсъхне сама. Ако няколко часа по-късно се изпотите, ще забележите, че кожата пак пари. Точно това парене е ценното - то дразни нервните окончания и предизвиква приток на кръв, която пък подхранва луковицата на косъма.

Научих тази рецепта в някакъв вестник - имаше интервю с кожна лекарка и тя я беше казала. По-късно моя съученичка, лекарка, ми потвърди, че лютата чушка е много ефикасна при косопад. Аз се убедих в това. От години вече използвам само тази рецепта и спрях въобще да ходя по лекари, билкари, "мазачи" и тем подобни.

Понякога съм казвала рецептата на разни хора по улицата, ако видя, че имат алопеция, познати фризьорки са ме питали, за да я кажат на клиенти. но никога не съм се интересувала какво е станало. Който иска го прави упорито и търпеливо, който не се доверява или няма търпение - негова работа. Аз съм опитала да помогна. Но кой как ще възприеме и използва информацията - това си е негово право и мене не ме интересува. Нямам намерение да агитирам когото и да било, просто споделих личния си опит.

От време на време след баня си обливам косата с подкиселена с ябълков оцет вода - старата бабина рецепта против пърхот (себорея - банална гъбична инфекция), защото и той допринася за косопада, а никоя гъбичка не вирее в кисела среда.

И накрая само ще ви кажа някои от методите, които съм пробвала преди чушката (просто вече не помня всичко) :

- чесън - много мирише и нямаше резултат, предполагам, че трябва упорито мазане, но заради миризмата, аз не го направих

- плакнене с извлек от коприва - нищо не стана

- иглотерапия в МА - има някакъв резултат, но припаднах при един от сеансите

- някакви подкожни инжекции в главата на опадалите места (много рискована процедура !!! - може да доведе до инсулт, вече не помня точно, но се подписах, че въпреки риска, съм съгласна)

- серии подкожни инжекции в ръката (май се казваха ФИБС, не си спомням добре) - нямаше резултат

- намазване и изгаряне на кожата на главата - имаше преди години 1 мъж от Сандански, който беше открил нещо, но го пазеше в тайна, миришеше на ателие на художник, напомняше миризмата на терпентин, но не само. Той намазваше върху опадалото място. След няколко минути започваше свирепа болка, кожата ставаше съвсем бяла и изгаряше, след 1-2 дни раната хващаше дебела кора, която не минаваше няколко седмици, но като падне отдолу никнеше коса. Ако раната се намокри дори и леко преди да е паднала кората, болката беше ужасна. Някъде във форума видях пост, за човек от Велинград, който маже с нещо и изгаря кожата и ми напомни за този - може все пак да е оставил рецептата на някого преди да почине. Втория път отидох при него с приятел - лекар и той предположи, че чрез дълбокото изгаряне предизвиква оросяване на кожата. Когато прочетох във вестника за лютата чушка, помислих точно за това оросяване на кожата в участъка. Но с чушката е много по-лесно и няма такива отвратителни болки, както с това дълбоко изгаряне. Защото ако намазаното място е по-голямо отколкото 1лв. монета , повярвайте - много боли, при това дълго време. Надали човек може да издържи намазване на цялата глава, докато с чушката не е проблем. Ефектът е същия, може би малко по-бавно понякога, но понякога дори по-бързо никне.

- още един куп разни лекарства, билки и какво ли не, вече съм ги забравила

P.S. Наистина попаднах във форума много случайно, принудих се да се регистрирам, защото не можех да напиша поста без регистрация, а исках да ви споделя опита си, защото зная много добре какво чувства и мисли всеки един от вас и мисля, че ще съм полезна, ако не за всички, то поне за повечето. Нямам намерение да се втренча във форума и да следя кой и какво пише тук. Повече от 25 години косата ми пада - кога по-силно, кога по-слабо и това отдавна е престанало да бъде проблем за мене. Затова, моля не ми пускайте лични съобщения. Ако някой много държи да се свърже с мене лично, то нека да ползва имейла.

P.P.S. Ако много държите да трошите нерви и пари в търсене на разни шампоани, ампули, билки, лекари или знахари, само кажете и ще ви спретна мазило срещу заплащане - ще си мълча, че е от люта чушка. хехех

Още нещо:

Не трябва да забравяте, че е нужно да втривате добре.

Ако искате, може всеки ден или през ден да го правите - измивате главата, подсушавате и ВТРИВАТЕ добре докато е влажна и топла кожата.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ !

Източник

Форум » Разни » Народна медицина, празници и обичаи » Косата и грижите за нея
Страница 2 из 2«12
Поиск:

Copyright MyCorp © 2016 Сделать бесплатный сайт с uCoz