Път към себе си
[ НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ ДА ЧЕТАТ ПЪРВО ТУК · Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 3 из 3«123
Форум » Разни » Умна градина, умна реколта » Помощ!
Помощ!
dipeboДата: Петък, 13.08.2010, 12:59 | Съобщение # 31
Звездичка
Група: Потребители
Съобщения: 1155
Статус: Офлайн
Сетих се за приказката, в която един човек скрил баща си, когато в държавата му избивали старците. И когато настъпил глад, дядката дал съвет да разровят мравуняците, защото там имало жито.

chloeДата: Петък, 13.08.2010, 14:43 | Съобщение # 32
Слънчице
Група: Модератори
Съобщения: 4900
smile в моите няма:)
но, да едно време през соца и големите текезесета се е случвало след жътва именно това да направим - да си вземем житце от купчинката дето полските мишки са скрили :-):-):-)
после до изпапкваха домашните
т.е. което си е на мишките или мравките-не мойш го взе

VeselaДата: Неделя, 19.09.2010, 15:19 | Съобщение # 33
Елф
Група: Проверени
Съобщения: 420
chloe, виж какво намерих за твойте мравки в "Магическото домакинство":
"друга общовалидна домашна магия предвижда,да удряте медни тигани във всяка стая на къщата,през последния ден на февруари,като казвате следното:

Вън,всички вие,скорпиони,бълхи,
змии,хлебарки,буболечки и мухи.
(И всичко,което замърсява къщата ви)
Вземете сега тиган и маша и ги изнесете навън.Всички насекоми послушно ще се втурнат в него,и вие лесно ще се отървете от тях"

На мен ми харесва идеята за хлебарките:
"Ако искате да изгоните хлебарките от дома си,подръжте огледало пред някоя.Тя ще избяга уплашена и повече няма да се върне.Каква е хитрината ли?Трябва да го направите с всяка поотделно" biggrin

chloeДата: Вторник, 28.09.2010, 15:32 | Съобщение # 34
Слънчице
Vesela, супер е това с хлебарките!

ivoniДата: Вторник, 09.11.2010, 13:02 | Съобщение # 35
Фея
Съобщения: 645
Откакто chloe сподели за мравките, тези същества много ме заинтригуваха. И ще помоля за извинение тези, които не разбират руски, защото долуцитираният текст е от книга, която разсъждава върху мисловните процеси при животните, в случая мравките, но отново на руски език. За нагледност погледнете прикачените файлове.

Муравьи у канавки с водой.
Подобным же образом можно математически объяснить следующий опыт, который был проделан над муравьями. Речь идет об африканских муравьях, которые [28] строят длинные дороги в дремучих лесах, по этим дорогам происходит двустороннее движение. Одна из колонн муравьев уходит из муравейника искать пищу. Встречные муравьи, нагруженные пищей, следуют обратно в муравейник. Следовательно, на муравьев воздействуют два противоположных побуждения: одно влечет их из мура¬вейника, которое назовем побуждением А, а другое влечет их обратно в муравейник — побуждение В. Которое из них сильнее? Явно побуждение А, так как муравьи оставляют свой муравейник, несмотря на действие побуждения В. Однако, когда они обнаружили пищу, действие А прекращается и В возвращает их обратно в муравейник.

Направление и величина возбуждений, действующих на муравьев: А — поиски пищи; В — возвращение в муравейник; С — боязнь воды [29]
Что же произойдет, если поперек пути муравьев выкопаем маленькую канавку я заполним ее водой? Муравьи, выйдя из муравейника, в нерешительности останавливаются перед канавкой. Устроим из травы мостик через канавку, но муравьи все же не осмеливаются пройти по нему. Чего они боятся?
Поймаем несколько муравьев, пометим их какой-нибудь краской и положим по другую сторону канавки. Они быстро уходят в поисках пищи. Через короткий промежуток времени помеченные муравьи вновь появляются, но теперь они нагружены пищей. Они приближаются к канавке с водой с противоположной стороны.
Что же произойдет теперь?
Логично было бы ожидать, что эти муравьи, которые даже «с пустыми руками» не осмеливались перейти над водой по мостику, остановятся у канавки. Однако муравьи опровергают нашу логику. Они смело и решительно кидаются к мостику из стебельков травы. Как это объяснить?
Предположим, что вода пугает муравьев. Пусть это побуждение будет С. С наверняка меньше В, побуждающего к (возвращению в муравейник, так как муравьи проходят над водой. Однако когда муравьи, выйдя из муравейника, достигли канавки с водой, на них действовало побуждение А, ослабленное побуждением 5, и разница между А и В (А—В) по своей величине совпадала с побуждением С — страхом перед водой. Вот именно поэтому ненагруженные муравьи застряли на берегу канавки.
Таким образом, по силе воздействия мы можем расставить все три побуждения в один ряд: А — больше В, а В — больше С.
Так начинает вырисовываться перед нами поведение животных. Конечно, это еще только начало, но начало многообещающее. [30]

Прикачен файл: Doc1.docx(17Kb) · _-__.doc(486Kb)

famДата: Неделя, 09.08.2015, 11:14 | Съобщение # 36
Опитен
Съобщения: 194
Здравейте smile  Надявам се това да е точната тема. Поне заглавието отговаря 100%.. Помощ! smile След много месечно  търпеливо  изчакване най- сетне дойде моето време да си завъдя домашна градинка. Имам си  няколко  цветя в саксийки и съм си запълнила  едно пространство, което иначе е светло, но празно. Така-а-а не съм експерт. цветенцата са ми "дуракоустойчиви" smile лесни за отглеждане и за сега (3 седмици)  се развиват добре. С изключение на едно, но...не това е причината ми д аискам помощ... едното от растенията ми е увивно(пълзящо, катерливо или както там ги наричат) има зелени  почти сърцевидни листенца и за сега ластуните не са му много дълги. Откакто си го имам дори  вече ме награди с  нови зелени листенца и аз мн си го харесвам..ОБАЧЕ..показах снимка на майка ми за цветята и  тя каза че увивните не са "добри" за да стоят  удома. Аз бях чувала преди години за бръшляна и ми се е закичило в мозъка и  въпреки че ги харесвам, не мога да си  взема акова разстение у дома заради това което ми е като мисли в главата..Но откакто майка ми каза и за другото цвете..улавям се че мисля с безпокойство за това няколко пъти вече. Лоша енергия, били  вампири..и  ..не ми се иска да се предам и да се  оставя нечии думи да ми определят поведението, пк били те и на майка ми. Обаче това ми се  заби в тиквата и  ..така де ще се радвам да споделите ваши мисли или идея ако мога да  се справя с посадените си опасения...

chloeДата: Понеделник, 10.08.2015, 07:29 | Съобщение # 37
Слънчице
Десетки години имахме бръшлян у дома - на терасата в съндъче, а и на село и нищо не се случваше защото си обичахме цветята и им се радвахме. После майка чу същото, че не е хубаво да имаш такова цвете и ... ги унищожи. Мисълта и съмнението са тези, които тормозят и тревожат - ако изпитваш съмнения - по-добре се раздели с цветенцето, а ако ти е мило - поговори с него smile усети го - всеки подсъзнателно усеща кое е добро за него и кое не

famДата: Понеделник, 10.08.2015, 09:12 | Съобщение # 38
Опитен
Благодаря, мило chloe smile Съгласна съм..всичко  ми е от главата..  не мога да кажа как го усещам, защото  мислите ми винаги са били доминиращи над чувствата..обаче пък сърце не ми дава да го изхвърля или уморя..така че за сега ще го оставя..пък то е едно сладурчесто smile може да кача сника после да го покажа smile

ivoniДата: Петък, 25.09.2015, 20:30 | Съобщение # 39
Фея
Аз ползвам следната техника, за да установя дали дадено растение/ също и дърво/ е "моето":

Вземам лист домакинско алуминиево фолио/може и станиол от голям шоколад/, слагам го между дланите си, леко разтърквам с всяка една поотделно, за да се наелектризира. Вече наелектризирания лист го придържам между мен и растението/дървото/. Ако листа тръгне към растението/дървото/, значи то е подходящо.

EllyДата: Петък, 25.09.2015, 20:47 | Съобщение # 40
Слънчице
Група: Администратори
Съобщения: 6670
Чувам това за пръв път. Каква е идеята, Иве? Няма ли да е по-лесно с мускулния тест?

ivoniДата: Събота, 26.09.2015, 19:27 | Съобщение # 41
Фея
Цитата Elly ()
Чувам това за пръв път. Каква е идеята, Иве? Няма ли да е по-лесно с мускулния тест?

Обичам да гушкам дървета, но понякога /рядко/ ми се случва след това да съм като изсмукана. Обичам също да отглеждам цветя. Докато живеех във Велико Търново, имах над 100 вида. Откакто съм в София нещата се промениха в противоположна посока. Въпреки любовта ми, в момента имам само едно саксийно цвете, което е живо и е на две години.
Преди време си говорихме с приятел за растителното царство и отношенията помежду ни и той сподели този начин за "тестване съвместимостта на енергиите ни". Идеята ми допадна, приложима е където и да отида и е бърз начин за проверка. Мускулният тест вероятно съм го пропуснала като разяснение - и аз го чувам за първи път. wink haha

EllyДата: Събота, 26.09.2015, 19:56 | Съобщение # 42
Слънчице
Благодаря. Мускулният (кинезиологичен) тест е тук някъде в темата за "Енергийна медицина" по Дона Идън, но може да се намери и по нета.

dipeboДата: Неделя, 27.09.2015, 06:21 | Съобщение # 43
Звездичка
Съобщения: 1155
Ели не обича линкове, в които има кирилица smile - Енергиен тест

EllyДата: Неделя, 27.09.2015, 14:55 | Съобщение # 44
Слънчице
Не обича, щото не може да ги слага biggrin

famДата: Неделя, 27.09.2015, 18:14 | Съобщение # 45
Опитен
Цитата ivoni ()
Аз ползвам следната техника, за да установя дали дадено растение/ също и дърво/ е "моето": Вземам лист домакинско алуминиево фолио/може и станиол от голям шоколад/, слагам го между дланите си, леко разтърквам с всяка една поотделно, за да се наелектризира. Вече наелектризирания лист го придържам между мен и растението/дървото/. Ако листа тръгне към растението/дървото/, значи то е подходящо.
Ами..аз  wacko такова.. още преди месец го отстраних цветето...не ми даваше мира тази мисъл и.. обаче  тази техника ми допада и  ще я пробвам..просто имах нужда нещо  да заглуши думите...както и дае Благодаря, ivoni, да знаеш че метода ще бъде прилаган доста... love

Форум » Разни » Умна градина, умна реколта » Помощ!
Страница 3 из 3«123
Поиск:

Copyright MyCorp © 2017 Сделать бесплатный сайт с uCoz