Натурални продукти - Страница 14 - Форум
Път към себе си
[ НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ ДА ЧЕТАТ ПЪРВО ТУК · Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 14 из 14«12121314
Форум » Път към себе си, саморазвитие, духовен ръст :) » Аромотерапия » Натурални продукти (и употребата им)
Натурални продукти
EllyДата: Вторник, 21.04.2015, 19:51 | Съобщение # 196
Слънчице
Група: Администратори
Съобщения: 6625
Статус: Офлайн
Когато ползвам, слагам каял. Ако не знаеш съдържанието на молива (ако никъде не е изписано), няма как да разбереш дали е качествен. Качеството зависи и от съотношението на съставките, не само от съдържанието. Каялът поне е съвсем безвреден. Единственият му недостатък е, че е прекалено мек.

EllyДата: Четвъртък, 15.10.2015, 19:36 | Съобщение # 197
Слънчице
Направи си сам парфюм!

Последвайте съветите ни и си направете нова, модерна и уникална композиция на аромат, опияняваща и събуждаща интереса на околните! Винаги следвайте модните тенденции и бъдете в крак с модата, защото преди да облечете хубавите си дрехи и обувки, трябва да облечете своя парфюм!!!

За създаване на парфюм в домашни условия са необходими:
- етерични или ароматни масла
- основа - спирт без собствен мирис, по възможност 95%
- дестилирана вода
- глицерин
- шишенце за парфюм
- пипетка

Парфюмът се състои от три нотки:
1. Връхни нотки: усещат се още в началото на нанасянето, бързо изчезват. Към тази група се отнасят най-вече цитрусовите масла - лимон, портокал, грейпфрут, лайм, бергамот, мента, кимион, канела, карамфил, индийско орехче и др.
2. Сърдечни нотки: почват да се усещат след изчезването на връхните нотки. В тази група попадат повечето цветни масла - кориандър, майорана, роза, босилек, розмарин, здравец, лавандула и др.
3. Основни нотки: крайните нотки, които се усещат най-дълго време и са основата на композицията. Тук попадат най-вече смоли, също и масла от дървесина - пачули, ветивер, кедър, сандалово дърво, дъбов мъх, мирта, тамян и др.

Създаването на парфюма започва от основните нотки, след това сърдечните и връхните. Съотношението на маслата е 1:2:3 (основна:сърдечна:връхна).

Най-сложното в създаването на парфюм е да подберете хармонични съставки! В интернет пространството може да намерите много рецепти или на нашия сайт. Очаквайте много скоро!
Набавете си желаните етерични масла и можете да започнете да създавате собственият си парфюм!

1. Вземете 1/4 чаша спирт.
2. Добавете етеричните масла според рецептата - приблизително количество 25 капки (ако увеличите количеството на спирта, увеличавате и капките етерични масла). Задължително записвайте от кое колко капки слагате, за да можете да повторите отново.
3. Когато завършите композицията, трябва да я оставите на тъмно място за две, три седмици. Разбърквайте на 2-3 дни.
При престояването етеричните масла се смесват помежду си и ароматът става по-хармоничен и по-силен.
4. Готовият парфюм е необходимо да бъде разреден. Добавете 2 ч.л. дестилирана вода за да получите парфюм, за тоалетна вода разредете повече. За да бъде парфюма по-дълготраен добавете глицерин - приблизително 5 капки.
5. Пресипете готовия парфюм в избраното шишенце. Най-добре шишенцето да бъде тъмно, тъй като етеричните масла се променят от слънчевата светлина.
Вашият парфюм е готов за употреба! Така приготвения парфюм може да добавяте във вашата козметика - шампоан, лосион за тяло и т.н.

Маслото от жожоба е много подходящо като основно масло.
Парфюмът създаден на маслена основа има предимството, че може да се ползва веднага. Докато този създаден на спиртна основа трябва да узрее за около месец.
За проба бих препоръчала да се направи малко количество. За да можете да разберете дали ви харесва този аромат след което да си приготвите по-голямо количество.
6 капки етерични масла - 3 части.
14 капки основно масло - 7 части.
Това е пропорцията - 3 части етерични масла, 7 части основно масло.
За 5 мл. парфюм:
- 36 капки етерични масла (6 капки "връхни" + 12 капки "сърдечни" + 18 капки "основни"
-5 мл (или 84 капки) основно масло.
-5 мл (или 84 капки) спирт.

Източник: Гиза парфюми

zlatelineДата: Понеделник, 16.11.2015, 12:12 | Съобщение # 198
Новичък
Група: Потребители
Съобщения: 11
Здравейте.
Искам да попитам кои ароматни пръчици са по - качественни  на фирма 
HEM или TULASI .
Благодаря.

EllyДата: Понеделник, 16.11.2015, 18:21 | Съобщение # 199
Слънчице
zlateline, не знам тези фирми. Сега погледнах моите - пише Stamford. Индийски са, а не китайски. И са от по-скъпите, на които пише, че са ръчно правени и имат отгоре като насипана пепел. Китайските, които съм гледала, са гладки. Но моите са много силни, не стават за помещение, защото опушват много - ползвам ги за терасата. А за вътре си имам етерични масла.

zlatelineДата: Понеделник, 16.11.2015, 23:55 | Съобщение # 200
Новичък
И  HEM са индийски и се бях насочила към тях , но от един магазин ми заявиха , че TULASI били с  истински ет. масла, пък другите били химични някакви , ама аз имам друга информация за въпросните TULASI ,и затова питам.
И още един въпрос , какво ви е мнението за парфюмните свещи на Българска роза
Аз имам на Рефан , ами незапалена мирише, като я запаля и няма никакъв аромат, за нищо не става , kаkто и парфюмите им междувпрочем.
Благодаря. smile

EllyДата: Вторник, 17.11.2015, 18:19 | Съобщение # 201
Слънчице
Ами виж ся biggrin По пътя на логиката: на теб как ти звучи идеята пръчици с етерични масла? Вярваш ли им? Защото аз не. И да е имало етерични масла, те отдавна са се изпарили - независимо от начина им на влагане в пръчиците... Това не е тамян все пак. Сама казваш, че пък на Рефан мирише само незапалена. Същата работа и с едни други свещи, забравих им името, но почти във всеки мол ги има (продават и сапуни). Така че... "ароматизирани" свещи не купувам.

famДата: Вторник, 17.11.2015, 23:38 | Съобщение # 202
Опитен
Съобщения: 194
Цитата Elly ()
Така че... "ароматизирани" свещи не купувам
 Това си е точно така... и тук има едни супер популярни и  наистина- незапалена ухае и се усеща в цялата стая..да обаче като я запаля и  никак не се долавя или поне със сигурност не по- силно отколкото да си стои незапалена.. само ароматните лампички са  ми в листата вече smile  дори и клечки и  чудеса.. хайде- не.  wacko

zlatelineДата: Четвъртък, 26.11.2015, 16:22 | Съобщение # 203
Новичък
Нещо с ароматизиране на помещения не ми върви.
Купих свещи , не ароматизират .
Купих аром. пръчици HEM, че не 1 , не 5 , ами 11 кутийки, като във всяка има по 20 бр. клечки , ами какво да кажа , нито розата мирише на роза , люляка мирише на бръснарски сапун от едно време , със шоколада пък смятам да си гоня съседите като почнат да ми тропат по вратата  /че сме малко шумни вкъщи/  , бензоето е отврат и 
т. н. 
Направи ми впечатление , че незапалени миришат превъзходно , на парфюм , красота, ама като ги запалих , ужасни миризми.
С аром. пръчици приключих ,не са за всеки изглежда.
Сега искам да попитам за качественни етер. масла , по възможност не скъпи и аромалампа на ток ,но от България да си я купя , онлайн ,и да не от сол , имам такава ама е за  малки помещения , искам нещо за голямо помещение.
Благодаря.

EllyДата: Четвъртък, 26.11.2015, 21:22 | Съобщение # 204
Слънчице
Амииии, аз ти споделих за свещите, амааааа все пак си купила, и то голямо количество... Аромалампа на ток не съм виждала. Не зная дори дали има. Ако купуваш обикновена, гледай да е с голям контейнер за вода, за да не се налага често да доливаш вода. За голямо помещение една аромалампа няма да е достатъчно - ако е мазагин, например. По-подходящо е да си направиш спрей и да пръскаш от време на време. Хем няма да се занимаваш толкова да следиш водата и маслата в аромалампата. Спрей съм писала как се прави по-напред в тази тема или в съседната.

Етерични качествени масла има тук: Етерични масла.
Има и тук: Етерични масла

На много места има, но аз харесвам египетските - гледай да пише "етерично", а не "ароматно", макар че и то става, защото е смесица. Харесвам и "Ривана", Лавена - Шумен имат качествени също. Ареон не купувам категорично. В дрогериите също продават, така че можеш да потърсиш и там.

EllyДата: Понеделник, 02.05.2016, 20:39 | Съобщение # 205
Слънчице
За пореден път установявам, че едно от най-добрите средства за ексфолиране на кожата е утайката от кафе smile

Форум » Път към себе си, саморазвитие, духовен ръст :) » Аромотерапия » Натурални продукти (и употребата им)
Страница 14 из 14«12121314
Поиск:

Copyright MyCorp © 2016 Сделать бесплатный сайт с uCoz