Оргонити - Форум
Път към себе си
[ НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ ДА ЧЕТАТ ПЪРВО ТУК · Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 1 из 212»
Форум » Път към себе си, саморазвитие, духовен ръст :) » Фън шуй и др. » Оргонити
Оргонити
EllyДата: Четвъртък, 05.06.2014, 10:01 | Съобщение # 1
Слънчице
Група: Администратори
Съобщения: 6625
Статус: Офлайн
Реших да пусна тази тема, защото (както се случва напоследък) качествените неща се израждат в бизнес и некачествено предлагане, което не само няма да помогне, но и ще навреди. Отдавна знам за оргонитите и тяхното действие. Даже ходих на курс (имаше го обявен на сайта) и си изработих собственоръчно. Дотук добре, но пазарът започна да се залива с некачествени оргонити. Прочетете статията във вестник "Стандарт" и ще разберете как да ги отличавате:

Оргонитът държи болестите далеч
Поставен в хладилника, зарежда храната ни, обяснява Ваня Кънева

Що е то оргонит? Защо е добре да държим такъв трансформатор на негативна енергия в дома ни, както и на работното място? Пред "Стандарт" разказва Ваня Кънева, която от години се занимава с изработката на оргонити.

Оргонитът е биоенергиен хармонизатор и трансформатор на негативна енергия в здравословна жизнена енергия. Названието му идва от "оргон", което е съвременното западно название на жизнената ни енергия, известна още като Чи, Ци, Ки, Прана. "Когато един оргонит се намира в зона с нездравословна енергия, като места с геопатология или зони със силни електромагнитни полета, той преобразува тази нездравословна за нас енергия в здравословна и зарежда околното пространство с нея", разяснява творецът на оргонити Ваня Кънева. "Ние не можем сами да преобразуваме вредното влияние на електромагнитните полета в жива енергия и тук идва ролята на оргонита. При хората, които дълго време са изложени на такова въздействие, се наблюдава ефект на натрупване - те страдат от безсъние или сутрин се събуждат по-изморени, отколкото преди да си легнат, защото мозъкът им не може да се успокои и тялото им да се регенерира", обяснява Ваня. Тя е категорична, че оргонитите не са лечебни средства сами по себе си, но с хармонизирането на средата като "страничен" ефект благотворно се повлияват сънят ни, способността на тялото ни да си отпочине и да се възстанови.

За да бъде истински оргонитът, той задължително трябва да е направен от органична материя - смола, неорганична материя - метални стружки и необработен кварцов кристал. Като допълнителни съставки може да се влагат още кристали, семена и етерични масла, за да се разшири сферата му на действие.

"Важно е и да се спазва матрицата, според която органичната и неорганичната материя да са в съотношение 50 на 50. Защото изделия, в които металът е под 10%, не са оргонити, а оргонитни акумулатори. Те имат обратния ефект и вместо да ни помогнат, ще ни навредят", предупреждава Ваня. Видовете оргонити, които тя изработва, са авторска концепция на нея и колежката й Елза Панайотова, разработена специално за целите на фън шуй. Те са универсални, подходящи за дома и работното ни място и индивидуални, изработени за конкретен човек по името и рождената му дата. Сред универсалните оргонити има такива с подчертано пречистващи свойства за места с твърде много негативна енергия. "Подходящо е да се сложи такъв оргонит в болниците например, където има струпвания на хора с тежки емоции", съветва Ваня. Оргонитите със свойство да зареждат са подходящи за работното ни място, защото повишат трудоспособността и концентрацията ни. Освен това те повлияват добре на общуването между хората и сплотяват работния колектив.
"С оргонит можем да пречистим енергийно бижутата и вещите ни, защото те трупат негативна енергия. Има и специален оргонит за хладилник, който пречиства храната ни", допълва Ваня. Тя е категорична, че ако сложим универсални в четирите точки на дома ни, те ще хармонизират енергията в него, като образуват поле помежду си, с което покриват цялата му територия. Не е нужно оргонитите да са еднакви и може да ги комбинираме. Според Ваня добра комбинация за дома ни е един за хладилник, втори, който да сложим на масичката в хола или на мястото, където има много техника, трети - оптимистичен, който да поставим там, където семейството ни прекарва най-много време и накрая всеки член от фамилията да сложи индивидуалния си в своята спалня. "Всички комбинации обаче са възможни и няма как домът ни да бъде предозиран, защото сме се откъснали от природата, живеем в бетон, а здравето ни също страда от недостиг на жизнена енергия", категорична е Ваня.
Индивидуалните оргонити са специално създадени за нас и е добре да ги държим наблизо - в спалнята, на работното място или там, където прекарваме най-много от времето си. "Хората, които пътуват доста, могат да го държат в автомобила си.
Не е нужно обаче оргонитът винаги да е с нас. Защото той си изгражда енерго-информационна връзка и дори и да сме на другия край на света, той ще работи специално за нас", обяснява Ваня.
Тя прави и оргонити под формата на бижута, които обаче не заместват, а допълват действието на индивидуалния. Защото, по думите й, ефектът е свързан с обема му. "Оптималният оргонит е с вместимост около 100 мл и за да действа, не трябва да е по-малък", разяснява Ваня. Можем да държим своя навсякъде освен под леглото. "Защото той образува поле, което би могло да ни преенергизира, ако стоим непосредствено върху него. А ако прекарваме доста време пред компютъра, е добре да го сложим между нас и него", съветва тя.
В началото Ваня изработвала оргонити за себе си, а после за подарък на близки и приятели. "Резултатите при тях, без да имат очаквания и да са предубедени, ми вдъхнаха кураж да се захвана професионално с това. Познат, който прекарва 90 на сто от времето си зад волана, ми сподели, че откакто е сложил оргонита в колата си, не усеща умора и не се изнервя в задръстванията", разказва Ваня. И подчертава, че оргонитите ни пазят от нехармонични въздействия от всякакъв характер дори и от уроки, а за песимистите е разработила и биоенергиен хармонизатор за оптимизъм, който да им носи радост от живота. Те нямат срок на годност, не се изчерпват или повреждат и не е нужна смяната им след време, а цената им е между 25-58 лв. според вида. "Оргонитите не са панацея. Те са външни инструменти, които "работят" за нас, но за максимален ефект трябва да се обърнем към себе си и вътрешната ни енергия. Добре е да ги използваме, за да поддържат средата ни чиста и хармонична, а не за да разрешим душевни терзания и проблеми", съветва Ваня.

Михаела Благоева
Източник: http://paper.standartnews.com/bg....=494183

EllyДата: Четвъртък, 05.06.2014, 10:05 | Съобщение # 2
Слънчице
ИСТИНСКИ РАБОТЕЩ ОРГОНИТ

EllyДата: Четвъртък, 05.06.2014, 10:09 | Съобщение # 3
Слънчице
НЕРАБОТЕЩ "ОРГОНИТ"

Този оргонит в началото може да ви зарежда и да се чувствате добре, но той задържа в себе си акумулираната негативна енергия. След време, когато тя се натрупа достатъчно, защото не е спазен алгоритъмът при изработката, оргонитът ще започне да я изхвърля навън и така отново се връща при вас. Някои сайтове предлагат "оргонити бижута". Да, те са бижута, но не са оргонити, ако не са натъпкани достатъчно със смола и стружки.

[/b]

EllyДата: Четвъртък, 05.06.2014, 10:15 | Съобщение # 4
Слънчице
От сайта на Ваня Кънева и Елза Панайотова можете да си поръчате качествени оргонити:

Елза Панайотова

Ваня Кънева

famДата: Неделя, 31.08.2014, 12:05 | Съобщение # 5
Опитен
Група: Потребители
Съобщения: 194
Elly, Къде да прочета как да разположа оргонити  в дома си тук на сайта??? Аз няма как да си поръчам от България сега, но  изненадващо за мен си  намерих едни в Амазона тук в UK. На снимката това което видях е  в подхоящо съотношение смола и  метал.. мога да постна линк или д ати пратя на лична да погледнеш  дали са ок.. но така или иначе това е единствената ми опция за сега.. преди  исках да си направя и  дори  в къщи  в Бг си  бях събрала стружки и .. така и си остана  недоправено..та ако тези от амазона  са ок..четох че и самата технология е  важна, но  няма как да знам това smile И се чудя как и къде да ги разположа.. И отново  от онези  хубавите случайности..тъкмо се чудех как  да подобря енергията у дома и  намерих тази ти статия.. Ще съм мн благодарна за съвет.

EllyДата: Неделя, 31.08.2014, 15:33 | Съобщение # 6
Слънчице
fam, сложи направо снимката тук. За стандартен двустаен апартамент 4 оргонита са напълно достатъчни. Те взаимодействат помежду си и така изпълват цялото пространство smile Може например един в хола, друг в кухнята, в спалнята и още някъде, където си избереш.

famДата: Понеделник, 01.09.2014, 11:54 | Съобщение # 7
Опитен
Това е групата от 4 .. 

и една призма:

А това е отговора който ми изпрати  продавача и той ги  създава: "HiYes all my orgonite is made by the usual rule of thumb, 50/50 ratio of materials. They include quartz points, crushed quartz, quartz lumps, sand from a brook nearby, various metal powders and metal swarf along with oxides, dolomite, turmeric herb, smudged with sage, and other extras including various gems."

Блгодаря за  идеята за поставянето им..колебанието ми  беше свързано с това, че  апартамента въпреки че е малък е разположен на 2 етажа (тук  повечето са така заради площта да се пести явно) та ако  ги  разположа в 2та етажа си мислех дали няма да си пречат...
Прикачен файл: 6745891.jpg(40Kb) · 1161026.jpg(57Kb)

Редактирано от fam - Понеделник, 01.09.2014, 12:07

EllyДата: Понеделник, 01.09.2014, 12:25 | Съобщение # 8
Слънчице
Хм, защо има пясък в оргонитите - каква му е ролята? Заради силиция, който евентуално се съдържа в него ли? Не разбирам всичко - не ми е ясно и за куркумата. Тя има противовъзпалително действие. Не знам, fam. Прецени си. Иначе изглеждат добре натъпкани, а и той казва, че са 50:50. Специално на мен не ми харесват, но въпросът е ти да ги харесваш.
Оргонитите не си пречат, напротив - те се свързват помежду си енергийно и правят нещо като невидима решетка, която опасва цялото жилище.

famДата: Понеделник, 01.09.2014, 12:36 | Съобщение # 9
Опитен
от визуална гледна точка и на мен не с ами  любими.. намерих един сайт, където  са направени изящно..  както са хубави и тези,  на  2те българки Панайотова и Кънева...обаче и  сумите са мнооооооого по- различни от тези които са тук.
не съм особено впечатлена от външността на снимките, но  пък от друга странна именно семплотата им  ми харесва... идеално ще си пасне с не много  изящните ми  изработени от мен  разни  неща по в къщи (разбирай  дори малко недодялани) smile добре значи ще сложа във всяка стая по едно и едно в коридора... че напоследък особено в дневната стая има едно място..че там е и дивана..и като седна на него все  ме избива на агресия и конфликти...не знам дали съм си въобразила..аз не съм от най- най- енергийните типове не мога да я виждам енергията, но съм се наблюдавала и  тази  линия в стаята ..има и нещо ...и в спалята така..точно под  скосения покрив....а за да ми е гадно само тазм може да с епостави леглото...ох пак се отнесох в словоизлеяния  извинете smile БЛАГОДАРЯ!
ПП: пък и аз все още не съм с еотказала тотално от идеята да си измайстря  един....но има време за всичко като узрее момента

Редактирано от fam - Понеделник, 01.09.2014, 12:41

EllyДата: Понеделник, 01.09.2014, 12:46 | Съобщение # 10
Слънчице
Щом имаш скосен покрив, и то в спалнята, има нужда от оргонит точно там.

famДата: Понеделник, 29.09.2014, 13:02 | Съобщение # 11
Опитен
Благодаря най- сърдечно  flower тези скосените тавани  мн ми тровят взора...супер ги  харесвам по  снимки разни  на интериори, но са толкова неудачни  в повечето случаи... но ето вече имаме лек и  съм спокойна ..

Добавлено (29.09.2014, 13:02)
---------------------------------------------
sad  ами  моята идея за тези оргоните няма да я бъде... след повече от месец чакане на доставката   се оказва че за пореден път на този  човек  от пощата му губят пратките. И когато изразих загриженост за  повтаряемостта и  предложих   да доплатя за проследяема пратка и ..ккто и да е де прозводителя им изрази  мнението си че   съм си ги получила но се правя че не съм за да  ми прати още и..ей такива грозни  случки, дето ме разлюляха  в последните дни...та  това ме връща пак в позиция- 0. И понеже другите места на които намирам оферти са непосилни за сега, пак съм  на пътеката за самонаправата им. Малко ми е плашещо. Не заради   всичко което   да се сложи вътре, и това де, но повечето  е зарди  тези специфични програмирани кристали и  да носи положителна енергия  да не запечатам хилядите си страхове вътре. но и аз като повечето хора си имам светли дни. Дни в които   имам сила и  вярвам че нищо не може да ми се опре и  съм изключително положителна. те.е ще изчакам до  таъв момент и тогава ще се  захвана да ги правя. А до тогава ще събирам зрънце по  зрънце всичко необходимо. Така че очквайте пак изблици на въпроси smile къде  умни и логични, къде профански и  от не най-  високоинтелигентните. Иска ми се да се организирам и до края на годината да си имам своята мрежа от оргонити в къщи, но  знам че за този тип  начинания никога не не мога да  планувам времето..тка че това е моята за сега дългосрочна задачка... Щ ми помогнете ли, моля?  shy angel

EllyДата: Понеделник, 29.09.2014, 15:04 | Съобщение # 12
Слънчице
Амииии, ако си поръчала от този, на когото ми показа снимките, припомни си какво съм ти писала по-нагоре tongue Ако е той, що ли ми се струва, че само прибира едни пари... Не може все неговите пратки да се губят.
Не че нещо, амаааа... имам отклик да ти обърна внимание как нещата не се получават, като решенията се взимат от ума, а не от вътрешното чувство. Виж сама smile :

Цитата fam ()
не съм особено впечатлена от външността на снимките, но  пък от друга странна именно семплотата им  ми харесва... идеално ще си пасне с не много  изящните ми  изработени от мен  разни  неща по в къщи

Не ти харесаха съвсем, ама умът ти рече, че засега няма друга алтернатива. Не се стряскай - всеки има страхове. Въпросът е, когато програмираш кристала, да си спокойна. 50:50 метални стружки и смола, кристал и още нещо, каквото ти допада. Не е толкова сложно. Пък ако засега не става, що да се косиш. Сложи под скосения таван или там, където не те кефи енергията, нещо, което ти допада и носи радост, като го погледнеш. То ще неутрализира някаква част от нехармоничната енергия. Но само ако ти харесва, а не защото ще си пасне с цвета на стените tongue

famДата: Вторник, 30.09.2014, 09:09 | Съобщение # 13
Опитен
Добро утро smile  хехех Ели, когато получих писмото от този продавач в което   ме уведомява за подозренията му, че   съм некоректен купувач  и ми  съобщава че няма да заменя, а ще ми върне парите (то няма особно избор защото  е политика на Амазона) и първата ми  мисъл беше за разговора ни тук и как ти  каза че "специално на мен не ми  харесват", "Имало е защо" казах си... Права си,  не ми харесваха на сърцето, но  реших че са подходящи, достъпни  и поне работят..очевидно нито едно от 3те поне за мен :))). Имам си тази идея за оргонитите още докато си бях в България. Дори  където работех имахме работилница и  колегите услужливо ми бяха събрали  стружки. Още са си  прибрани в шкафа ми в  Бг. ПЪк тук ми се стори по- лесно да си купя. Къде да разучавам как  да обясня стружки и ....но  откакто  това се случи намерих  няколко статии на английски, което помага да знам точните думи с които да потърся  съставките. Нищо  сложно- да, но не знам защо  в началото ми се водя толкова невъзможно. Обичам в къщи  нещата да са пипнати от мен. Не че са изключително красиви- поне който  ги е видял не е особено въодушевен хехехехе , но   аз се чувствам  толкова...спокойна и  изпълнена с раост от създаването  на вяко едно. Ще приема идеята ти за  временно   облагородяване на   местата с нещо  даващо ми радост и ще се опитам да си направя мои оргонити..когато  му е времето smile  Много Благодаря...

И още нещо от вчера ми се е завъртяла една  мисъл в главата, че нещата които ни дърпат напред са тези, които не харесваме.. защото те ни  карат да търсим промяна, да ги обновим, променим или заменим..и това еднопосочно  както  за вещите така и за  емоции разни..и после   пък си давам пример с някоя песен, да речем, не ми  харесва в началото, но в последствие  и става любима , което е в леко противочерие с другите мисли.. дали това не е свързано с това Как точно  "не харесвам" нещата? ( не ги харесвам с мозъка в лъжливото ми аз   или със сърцето)

Хубав  последен септемврийски ден smile  и Благодаря  flower

EllyДата: Сряда, 13.05.2015, 19:59 | Съобщение # 14
Слънчице
В Шумен вече има кембъстър (голям оргонит). В Бургас ще правят също. Ако някой има желание, да погледне ТУК

Интервю с пилот от гръцките авиолинии

Химическото замърсяване и контролът върху населението

Между другото, миналата седмица ходих на базара за ръчно направени неща в НДК. Купих си една красотичка. По мое мнение имаше доста дрънкулки, които на нищо не приличаха, ноооо направени ръчно biggrin Взет един дебел конец, сложено нещо на него с малко шаренийка и хоп, води се "арт"... По диагонал видях и чух  една жена от базара, която обясняваше на потенциална клиентка какво представляват нейните оргонити и за какво се ползват. Бяха във вид, подходящ за колие. "Оргонитите" й бяха тези, които обсъждахме по-нагоре с fam, т.е. никакви - прозрачни, вероятно красиви за някого, но неработещи...

famДата: Неделя, 09.08.2015, 18:25 | Съобщение # 15
Опитен
Цитата Elly ()
Пък ако засега не става, що да се косиш. Сложи под скосения таван или там, където не те кефи енергията, нещо, което ти допада и носи радост, като го погледнеш. То ще неутрализира някаква част от нехармоничната енергия. Но само ако ти харесва, а не защото ще си пасне с цвета на стените.
Така-а-а малко да обновя по повод този разговор... Точно в съответстие със съветана Елито...просто оставих нещата без да ги насилвам...сложих си в ъгъла едни плюшени играчки една луничка си имам дето си я нося от Бг.. както и да е  не се получи  точно и просто зарязах всичко..докато преди около  2 месеца че и повече правих малко разместване... и така една от раклите дето си бях измайсторила самичка  стана излишна и ... сърце не ми даде да си я изхвърля... и я настаних в този  въпросния противоречив ъгъл. Покрих я с едно одеалце на свежи раенца, което мн си харесвам и..... заспа... Още в момента в който  го видях завършено го усетих различно. Не само  ме радва, но ме успокоява ..дори  вече мога да прекарвам време през деня в стаята когато съм самичка..преди все ме  отблъскваше нещо.. така че Ели- Ели.. мноого БЛАГОДАРЯ (за пореден път де) smile но  си знаеш, че е от сърце.
Малко  бавно ми работят  усещанията явно.. дори  бих казала че  явно не умея да ги слушам и да видя решението  веднага, но...нещата се подреждат по своя си  магичен и мистичен начин...Пращам ви  хармонични и прохладни (понеже е супер горещо в БГ знам:) ) прегръдки...

Форум » Път към себе си, саморазвитие, духовен ръст :) » Фън шуй и др. » Оргонити
Страница 1 из 212»
Поиск:

Copyright MyCorp © 2016 Сделать бесплатный сайт с uCoz